Zsinagógában kampányolna a Mi Hazánk, a Mazsihisz tiltakozik
A Mazsihisz szerint a zsinagógákat nem azért építették, hogy bennük kisebbségek ellen uszító szélsőségesek kampányoljanak.
A Mazsihisz szerint a zsinagógákat nem azért építették, hogy bennük kisebbségek ellen uszító szélsőségesek kampányoljanak.
Levélben kéri a politikai szereplőket a Mazsihisz arra, hogy hagyják ki a kampányból a zsidóságot. Korábban Márki-Zay Péter beszélt a Fideszben politizáló zsidókról, az antiszemitizmus vádját viszont visszautasította.
Heisler a saját hibájaként tekint arra, hogy a rengeteg egyeztetés és módosítás után elsiklott a mondat felett a figyelme.
A Momentum már kiállt a jobbikos Farkas Péter Barnabás mögül, miután megjelent róla egy kép. Kontextusában egyértelműen náci karlendítésként lehet értelmezni a képet, Farkas azonban azt állítja, szó sincs ilyenről.
Farkas Péter Barnabástól időközben MSZP és a Momentum is megvonta a támogatást a róla elterjedt, zavarba ejtő fotó miatt.
A Mazsihisz akkor hiszi el, hogy Farkas Péter Barnabás nem karlendítést mutatott be a zsidókat megszégyenítő II. világháborús múzeumi feliratok előtt, ha elmegy a Holokauszt Múzeumba, és utána deklarálja, hogy nincs szüksége a rasszista szavazatokra.
A Mazsihisz szerint senkit nem szabad megkülönböztetni „csupán orientációja, identitása, boldogságkeresése okán”.
A magyar kormány által nyújtott örökjáradék elosztása miatt mennek perre Jeruzsálemben a zsidó felekezetek.
Ha a Petőfi Irodalmi Múzeum vezetője megtarthatja a pozícióit, az a volt miniszterelnök és az ellenzéki párt szerint is azt jelenti, hogy a kormány egyetért a soraival.
Szerinte „75 évvel Auschwitz után ott tartunk, hogy a liberális mainstream nettó náci logikát működtet”, ami elfogadhatatlan.
A Petőfi Irodalmi Múzeum igazgatója az Origón megjelent publicisztikájában szintet lépett sorosozásban.
A magyar miniszterelnök, akit az elmúlt 10 évben gyakran vádolták tekintélyelvű, idegengyűlölő és nacionalista politikával, a legnagyobb magyarországi zsidó vallási szervezeten azt kéri számon, hogy elnéző volt egy korábban antiszemita kijelentéseiről elhíresült képviselőjelölttel, írja New York-i székhelyű hírügynökség.
Egy napközis táborban részt vevő gyerek hozzátartozója volt koronavírus-fertőzött.
Életének 63. évében kedd reggel elhunyt Gyekiczki András szociológus, jogász, a Mazsihisz Magyar Zsidóságért díjának kitüntetettje.
Április 5-ig elmaradnak az esküvők és keresztelők, a temetésekre pedig csak szűk körben kerülhet sor – így döntött több egyház is. A lelkekkel azonban igyekeznek továbbra is foglalkozni.
A XII. kerület fideszes polgármestere a városmajori tömeggyilkosságok helyszínén beszélt, szót ejtett a nyilasok közé állt nagyapjáról, Pokorni Józsefről is.
A Mazsihisz elnöke, Köves Slomó, valamint a Tett és Védelem Alapítvány is visszautasítja Kósa Lajos szavait.
Köves Slomónak, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) vezető rabbijának régi vágya vált valóra azzal, hogy a kormány ugyanolyan szerződést kötött az egyházával, amilyet a Mazsihisszel vagy a katolikusokkal.
Az államtitkár szerint Klebelsberg Kunó államtitkára pont hogy kiállt a zsidó emberek mellett.
Szobrot avatott Vácon Rétvári Bence és Schmidt Mária, mégpedig Kornis Gyuláét, Klebelsberg Kunó egykori kultuszminiszter államtitkáráét. Szép szavakkal méltatták a politikus életútját. A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége szerint viszont sikerült egy antiszemita, kirekesztő politikusnak emléket állítani.