Készpénzzel fizetne az ABBA múzeumban? Azt már nem tud
Money, money, money- énekelte hajdanán a svéd együttes, mely több százmilliót inkasszált svéd koronában. Ám múzeumában már nem fogadnak el készpénzt. Ugyanez a helyzet több más múzeumban is.
Money, money, money- énekelte hajdanán a svéd együttes, mely több százmilliót inkasszált svéd koronában. Ám múzeumában már nem fogadnak el készpénzt. Ugyanez a helyzet több más múzeumban is.
Utolsó kilométereiket róják az Uber-sofőrök, a közösségi megosztásra épülő világhódító szolgáltatás a hétvégén kényszerűségből kivonul Magyarországról. Riport az anyósülésből.
Akinek ezzel a módszerrel küldtek eddig pénzt, vagy így kapott jövedelmet, az most elég nagy bajban van.
Alaposan átírja a magánnyugdíjpénztári rendszer szabályozását az a törvényjavaslat, amelyet Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter nyújtott be csütörtökön – írja a Portfolio.hu. A legfontosabb változás, hogy meg kell majd szüntetni azt a pénztárat, amelynél a taglétszámhoz képest a befizetők aránya nem éri el a 70 százalékot a féléves vizsgálati periódusban. Piaci információk szerint a tagdíjfizetési arány ennek csupán a töredéke, vagyis megszűnhet ez a szektor, ha a pénztártagok nem aktivizálják magukat.
Hosszú évek folyamata szakadt meg közel egy éve, és most már biztosan elmondható, hogy csökken a magyar vállalkozások száma, derül ki a Bisnode nemzetközi cégminősítő elemzéséből. A csökkenés egyik oka sajnos továbbra is a cégek nagyarányú fizetésképtelenné válása, mivel a Bisnode Bedőlési Index (csődök, felszámolások cégszámhoz viszonyított aránya) ma Magyarországon 3,10 százalék, amit tovább ront a rengeteg kényszertörlési eljárás is.
Júliusban egyetlen hónap alatt 815 építőipari cég szűnt meg Magyarországon. Az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató igazgatója szerint a havi adatok ezúttal nem sokat mondanak az ágazat állapotáról, mert a törlések nagy száma annak eredménye, hogy a cégbíróság sikeresen rövidítette le a bejegyzések és a közzététel között eltelő időt. Ettől függetlenül a megszűnések száma magas a szektorban, de a kilátások javulnak.
Az elmúlt három hónapban átlagosan több mint 550 építőipari cég szűnt meg havonta, mégis mintha kifelé lábalna az ágazat a válságból. Az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató szerint ugyanis a felszámolás nyomán megszűnő cégek száma harmadik hónapja csökken, ami azt mutatja, hogy a nagy cégfluktuáció ellenére egyre kevesebb cég búcsúzik a piactól adósságokat hátrahagyva.
Májusban 3797 cég szűnt meg Magyarországon, amivel a háromhavi mozgóátlag a sohasem látott 3500 megszűnésig nőtt. A törlések száma hónapok óta emelkedik; a nyári szezonális megnyugvás után a tendencia várhatóan tovább folyatódik, hogy szeptembertől ismét tombolni kezdjen a törlési láz.
Nincs hivatalos döntés a Milla Egyesület megszűnéséről – így reagált Juhász Péter az ezzel kapcsolatos hírekre. Az egyesület elnökségi tagja szerint a megszűnésről szóló hírt azon tizenkét ember közül rakta fel valaki, akinek van hozzáférése a weboldalhoz.
A környező országokhoz viszonyítva Magyarországon sok, a cégek 6,5 százaléka szűnik meg egy év alatt, áll a Bisnode nemzetközi cégminősítő elemzésében. Hazánknál csak Szlovákiában és Szlovéniában kerül sor több vállalkozás törlésére. 2012-ről 2013-ra Magyarországon nagymértékben, közel 25 százalékkal nőtt a törlésre került cégek száma, miközben egyre kevesebb új vállalkozás alakul.
Januárban 426 cég szűnt meg az építőiparban. Ez lényegében megegyezik a tavalyi évkezdettel, azaz növekedés nincs, a magas megszűnési ráta stabilnak tűnik. "Az év hátralevő részében újabb megszűnési hullámra számíthatunk, mert még sok 2012-ben indult felszámolási eljárást fejeznek be a hatóságok, és emellett számos 2013-ban kezdődött kényszertörlés is lezárulhat" – véli Tóth Tamás, az adatokat közzétevő Opten igazgatója.
Az idén már csaknem 31 ezer cég szűnt meg: köztük a legnagyobb számban a válság sújtotta ágazatokban (építőipar, autókereskedelem, ingatlan) működők. A pénzügyi restrukturálással foglalkozó Reconcept szerint a megmaradóknak jövőre több esélyük lesz a túlélésre, bár a piaci kereslet még nem indul növekedésnek. A cég azonosított 4 kérdést, amelyek helyes megválaszolása segíthet átvészelni az évet.
Normál szintre esett vissza a cégmegszűnések száma az építőiparban a harmadik negyedévben. A szeptemberrel záruló három hónapban 1283 céget törölt a cégbíróság – ez lényegesen kevesebb mint az előző negyedévi 1645, és nem haladja meg számottevően az évek óta megszokott szintet. Az adatokat közzétevő Opten szerint az építőiparban aligha javulnak tovább a cégstatisztikai mutatók.
Még mindig riasztóan magas a megszűnő cégek száma Magyarországon: 2013 harmadik negyedévében 8511 cég szűnt meg. Pedig pénzügyi reorganizáció révén gyakran megmenthető és újraéleszthető egy-egy adósságspirálba került vállalkozás – állítja a téma szakértője, a Reconcept. A hosszú távra szóló folyamat során pénzükhöz juthatnak a hitelezők, és megmarad a tulajdonosok presztízse is. A reorganizáció viszont komoly kompromisszumokkal és erőfeszítéssel jár.
Rekordot döntött a megszűnő cégek száma Magyarországon. Az elmúlt hat hónapban 16108 céget töröltek a cégbíróságok, ez 538-cal több, mint az eddigi rekordfélévben, azaz 2010 második felében. A cégalapítások alacsony száma miatt a cégfluktuáció máris csökken. Ez a trend fel is erősödhet, ha igaznak bizonyul az Opten szakértőinek előrejelzése, mely szerint legkésőbb 2014 első félévében a cégamortizáció is csökkenni fog.
Az elmúlt három hónapban Magyarországon átlagosan 2919 vállalkozás szűnt meg havonta, ugyanez a mutató egy évvel ezelőtt még csak 2140 megszűnést mutatott. Ez 36,4 százalékos növekedés annak ellenére, hogy ezzel párhuzamosan a végelszámolások aránya az egyharmadára, a felszámolásoké pedig a felére csökkent – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból.
Februárban a rövid hónap ellenére 2529 cég szűnt meg Magyarországon. A 14,4 százalékos növekedés a megelőző év februárjához képest megerősíti az elmúlt hónapok erős növekedési trendjét. Ennél is rosszabb képet fest a cégvilágról az utolsó három hónapra visszatekintő megszűnési átlag, ami egy év alatt 26 százalékkal emelkedett.