Közzétették a fizetési számokat megyénként: 413 ezer forint az átlagkereset Budapesten, 238 ezer Szabolcsban
Még a gazdagabb vidéki megyék fizetései sincsenek a budapesti bérek közelében sem.
Még a gazdagabb vidéki megyék fizetései sincsenek a budapesti bérek közelében sem.
Az elmúlt 150 évben háromszor rajzolták át jelentősen Magyarország közigazgatási térképét. Most tervezik a következőt. HVG-Ténytár.
Bő tíz éve még ellene volt a KDNP-s Harrach Péter, hogy megye helyett a vármegye szó kerüljön be az Alkotmányba, de mostanra megváltoztatta a véleményét, azt is elárulta, miért.
14 megyében az országos átlag alatti volt a nettó kereset 2019-ben a GKI szerint.
Azt tudjuk, hogy a fizetések között nagyok a megyénkénti különbségek, a Központi Statisztikai Hivatal friss adataiból az is kiderül, hogy mennyire.
Hat megye gazdasági pozíciója változott meg „durván” a rendszerváltás óta Magyarországon: négy térség helyzete jelentősen javult a többihez képest, kettő, Baranya és Békés viszont szinte zuhanórepülésbe kezdett az első szabad választásokat követően. HVG-Ténytár.
Rohamtempóban használja fel az ország az EU-s pénzeket, melyek egyik legfőbb célja a fejlett térségekhez történő felzárkóztatás is lenne. Bár 2007 óta több mint 6500 milliárd forint értékben fizettek ki uniós pénzeket, a hatalmas összegek egyes megyékben úgy tűnik, nem sokat értek. Észak-Magyarország például nemcsak az ország fejlett, hanem kevésbé fejlett térségeitől is tovább távolodik, miközben Győr-Moson-Sopron lassan Burgenland fejlettségi szintjén áll. Nógrád megye pedig Albánia fejlettségi szintjét hozza. Konvergencia van, de csak az ország nyugati felén. A többi térség ezzel az ütemmel évtizedek alatt sem tud majd felzárkózni az uniós átlaghoz.
Két évtizeddel a rendszerváltás után Csongrád számít gazdasági értelemben relatíve a legerősebb térségnek Kelet-Magyarországon: az egy főre jutó 1,9 millió forintos ottani GPD két nyugat-magyarországi megye (Baranya, Somogy) hasonló mutatóját is felülmúlja – derül ki a legutolsó (2010-es) Területi statisztikai évkönyvből.