Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Azt tudjuk, hogy a fizetések között nagyok a megyénkénti különbségek, a Központi Statisztikai Hivatal friss adataiból az is kiderül, hogy mennyire.
A KSH most tette közzé a Fókuszban a megyék – 2019. I-IV. negyedév című kiadványát, ebben a 2019-es béreket is bemutatják megyékre lebontva. Az jól hangzik, hogy a nettó átlagkereset 244 609 forint volt, az már kevésbé, hogy tizennyolc megyében kevesebb volt az átlagos nettó kereset ennél.
Az országos átlagot szinte egyedül Budapest húzta fel, a fővárosban közel 306 ezer forint volt 2019-ben a nettó fizetés. A vidéki területek közül a legjobban Győr-Moson-Sopron megye állt, de már ott is csak 258 ezres az átlag. A listán harmadik Fejér megye átlagfizetése már minimálisan, 165 forinttal az országos átlag alatt van.
Az ország több mint harmadában, nyolc megyében a 200 ezer forintot sem éri el a havi nettó átlagkereset. A legrosszabbul Nógrád (182 ezer), Békés (178 ezer) és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye (167 ezer) áll.
A KSH a 2020 januári adatokat ezzel szinte egy időben tette közzé, így már lehet tudni, hogy addigra 249 500 forintra nőtt az átlagos nettó fizetés.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.