Minden héten lenyelünk egy bankkártyányi műanyagot
A műanyag főként a csapvíz és a palackozott víz fogyasztásával jut a szervezetbe, de a szinte láthatatlan polimerek megtalálhatók a kagylófélékben, a sörben és a vízben is.
A műanyag főként a csapvíz és a palackozott víz fogyasztásával jut a szervezetbe, de a szinte láthatatlan polimerek megtalálhatók a kagylófélékben, a sörben és a vízben is.
A legszennyezettebb térség Cilicia, ott kilométerenként 31,3 kilogramm műanyaghulladékot számoltak össze.
A kiszedett hálókból zoknikat, szőnyegeket, úszódresszeket fognak csinálni.
Az ámbráscetek akár 70 évig is elélnek, egy Olaszországnál partra sodort példánynak azonban mindössze 7-et sikerült. A kutatók úgy vélik: a tetemben talált rengeteg műanyag miatt pusztulhatott el.
Az utóbbi hónapokban ez már a sokadik eset volt.
Százával érkeznek a kidobott műanyagok a Kókusz-szigetek partjaira. A tudósok csak strandpapucsokból majdnem egymilliót számoltak össze.
A londoni maraton résztvevői szó szerint belekóstoltak a jövőbe: zselészerű anyagba csomagolt vizet is fogyaszthattak frissítőként. A szervezők ezzel próbálták csökkenteni a világban egyre nagyobb számban előforduló műanyaghulladékokat.
Lassan az egész világot beborítja az elhasznált műanyag, alternatívái azonban drágák, és legalább ugyanannyi kárt okoznak.
A műanyag szalagfüles bevásárlótáskák pedig biológiailag lebomló anyagokból készülnek.
2021-től kisöpörnék az EU-ból az egyszer használatos műanyagokat, mint a szívószálat és a fülpiszkálót. Azonban bőven akad még olyan termék, amely ugyancsak tiltólistára kerülhet, ilyen például a glitter, azaz a csillám(por) is.
A beszámoló hangsúlyosan a csomagolást, nem pedig a PET-palackok mennyiségét közli. Egyébként hárommillió tonnáról van szó.
A tengeri teknősök minden fajában találtak mikroműanyagot a kutatók, akik két óceán és egy tenger mind a hét faját, több mint száz egyedet vizsgáltak meg.
A mosás során a műszálas ruhákról is rengeteg mikroszemcse dörzsölődik le, de néhány trükkel ezt enyhíteni lehet.
A műanyag poharak, tányérok, evőeszközök és szívószálak mellett a léggömböket tartó nyelet is eltüntetnék.
A Dunában találták a legtöbb mikroműanyagot a vizsgált hazai folyók közül: köbméterenként 50 részecske úszkál csak ennek a folyónak a vizében. Most még nincs akkora baj, de idővel komolyan visszaüthet.
Meglehetősen naturalista módon mutatja be egy 2 tonnás cet halálát a Spektrumon péntek este debütáló dokumentumfilm. Műsoron a "bálnagyilkos műanyag" – és a cet, melyet valóban az ember által hátrahagyott műanyag pusztított el.