Az oroszok több mint 370 műemléket tettek tönkre Ukrajnában
A megszállók főként templomokat romboltak le.
A megszállók főként templomokat romboltak le.
A férfit feljelentették, a drónt lefoglalták a rendőrök.
Az egykori Európa Szálló, később Démász székház impozáns belvárosi épületére lehet licitálni, az ingatlan jelenlegi tulajdonosa az állami NKM Energia Zrt.
Megörökölheti egy új épület a korábban a helyén állt ház műemléki státuszát? Ez nonszensznek hat, pedig van már rá precedens: az Orbán család hatvanpusztai beruházásán.
Most már biztos, nem lehet majd minden önkormányzati bérlakást jelentős kedvezménnyel megvenni.
Viharos a története annak az épületnek, amely most tűnik el a Bem tér sarkáról. A Radetzky-laktanya látott már háborúkat és forradalmat, felújítását utálta és szerette ugyanaz a kormány.
Egyre terjeszkedik a hatvanpusztai birtok, ezúttal egy istálló tartószerkezetének meggyengülése miatt engedélyezték a bontást.
Korábban már lebontottak egy istállót, de a majorságának juhakolja is eltűnt.
Már a kétezres évek elején Budapest orrára koppintott az UNESCO, hogy talán nem kéne a zsidónegyedben házakat rombolni. Ehhez képest most megint arról beszélünk, hogy milyen épületek tűnnének el a negyedben. De szabad-e egyáltalán bontani a védett zónában? Mi ellen véd a műemléki státusz? Hogyan sorvadt el a hazai örökségvédelem, és mi köze a műemlékbontásoknak a magyarok egészségi állapotához? Interjú Klaniczay Péter és Lővei Pál műemléki szakértőkkel.
Az első Orbán-kormány még törvényt alkotott „az állam kizárólagos tulajdonában tartandó műemlékekről”, a mai már bőkezűen osztogat belőlük.
A múzeumként működő Palóc ház, mellette a csűr és annak egy melléképülete is a lángok martalékává vált.
Egész Közép-Európára ki akarja terjeszteni a kormány a műemlékvédelmet, miközben annak itthon már felelős hatósága sincs, de az nem derül ki a törvényjavaslatból, hogy ebben hogyan működnének együtt a többi érintett állammal. Mindenesetre vagyonelemeket is adnak az alapítványnak, és ezé lesz egyebek mellett a 9 millió euróért megvásárolt szlovéniai wellnessközpont profitja.
Megfosztotta az állam az egykori MDF-székházat a műemléki védettségtől, és egy megnyert perből is kilépett, így aztán egy semleges cég után NER-közeli ingatlanfejlesztőkhöz került a milliárdokat érő Bem téri ingatlan. Itt azonban nincs vége a történetnek: ezen az üzleten ugyanis Budapest világörökségi besorolása is bukhat.
Sokat tanulhat a párizsi Notre-Dame a kortársaitól, amelyek nála jóval többet szenvedtek elemi csapásoktól, emberi hanyagságtól és rosszindulattól.