Levették az egyik kisgyereket a műtüdőről a Heim Pál Kórházban
A 11 hónapos gyerek 11 napig volt a gépen, ő az egyik legkisebb a kezeltek közül. Jelenleg is stabil az állapota.
A 11 hónapos gyerek 11 napig volt a gépen, ő az egyik legkisebb a kezeltek közül. Jelenleg is stabil az állapota.
Az intézmény maga számolt be arról, hogy minden ECMO-ja foglalt, 1-2 éves kisgyerekeket kezelnek a gépeken, mindegyiküket több mint egy hete.
Eddig csak néhány hónapos kortól tudták alkalmazni a kezelést.
A nő hetven napig kapott ECMO-kezelést. A napokban hazatérhetett a családjához.
A nő a harmadik, aki az intézetben műtüdőkezelést kap.
A nők császármetszéssel hozták világra gyereküket, aztán romlott az állapotuk. Mindketten ECMO-kezelést kaptak.
A rektor szerint az elmúlt hónapokban nemcsak a betegellátás során kellett megküzdeniük a járvány okozta hatásokkal, hanem a közbeszédben is, mert laikusok próbálják értelmezni a tudományos munkák eredményét.
Van egy mentőöv, amit már csak a legsúlyosabbnak ítélt covidos betegek számára hajítanak oda az egészségügyi szakemberek. Pedig arról, hogy hogyan és kinek járna még egy esély, kemény viták folynak, a hvg.hu több forrásból is úgy értesült, hogy nem hivatalos rendelkezésként, inkább afféle iránymutatásként több intézmény intenzív osztályán is azt javasolják, hogy 40 év felettieket lehetőség szerint ne kapcsoljanak műtüdőre. Szakértők szerint ezt a dilemmát pedig a számos egészségügyi faktor számbavételével akár egy gépre is át lehetne ruházni.
Negyven napig volt műtüdőn, mert saját szerve olyan mértékben roncsolódott, hogy nem lehetett megmenteni. A bravúros műtét után 85 nappal már otthonában gyógyul.
Nagyon megérintette a TV2 műsorvezetőjét, hogy körülötte az életükért küzdöttek a betegek.
Az osztrák főváros egyetemi kórházában, az AKH-ban (Allgemeines Krankenhaus) a súlyos Covid-fertőzés miatt műtüdő-kezelésre szoruló betegek háromnegyede túléli a betegséget. Ezzel az AKH a világ élvonalában van. Egyszerre huszonöt betegnek tudnak ilyen kezelést biztosítani.
Merkely Béla oltotta be a súlyos betegségen átesett nőt.
A Fidesz politikusát gépekkel lélegeztetik.
Olyan súlyos tüdőgyulladást okozott a betegség egy várandós nőnél, hogy császármetszésre szorult, de a gépi lélegeztetés nem segített rajta, ezért műtüdőre kapcsolták. A Semmelweis Egyetem tudomása szerint Közép-Európában ez volt az első alkalom, hogy így mentették meg egy koronavírusos beteg életét.
Soha nem volt még olyan sokáig műtüdőn koronavírusos beteg, mint az a dél-koreai nő, akin végül a kettős tüdőátültetés segített.
Műtüdőn keresztül lélegeztetnek két beteget az intézményben, az osztályvezető szerint voltak, akik már felépültek hasonló állapotból.
Ráadásul semmilyen károsodás nem érte. Az orvosok szerint annak köszönheti az életét, hogy kihűlt.
A készülék a tüdőszövetek súlyos roncsolódása esetén, a keringés összeomlásakor támogatni és helyettesíteni tudja a tüdő működését, amikor az már nem képes biztosítani a megfelelő oxigénellátást a szervezet számára.
Az utóbbi hetekben három olyan műtét is volt az Országos Onkológiai Intézet mellkassebészeti osztályán, amelynél úgynevezett műtüdőt alkalmaztak. Ezek a világszínvonalú onkológiai műtétek nemzetközi viszonylatban is ritkaságnak számítanak.