Az állam bő egymilliárdot fizetett nyelvvizsgáért és jogosítványért
Fiataloknak járt a támogatás.
Fiataloknak járt a támogatás.
Amióta januárban bevezették a nyelvvizsgadíj-visszatérítést, 30 ezren éltek ezzel a lehetőséggel, a KRESZ-tanfolyam díját pedig tízezren kapták vissza.
Sokan választják még mindig ezt a nyelvet a könnyű nyelvvizsga reményében, de az adatok azt mutatják, nehéz út ez. Hasonló a helyzet a lovárival is.
Az utolsó TELC-nyelvvizsgákat februárban tartják.
Kell-e közvetítő nyelv ahhoz, hogy hatékonyan tanuljunk angolul vagy németül? Bele merünk-e vágni egy olyan tanfolyamba, ahol az oktató egyáltalán nem magyaráz magyarul? Nyelvtanárok mesélnek az egy- és a kétnyelvű oktatásról.
Az államilag támogatott mosó- vagy hűtőgépcsere-akciók szomorú tapasztalatával lehettek gazdagabbak a hétfőn délután indult Diplomamentő program 2. jelentkezői: a kilencvenezer érintettből alig több mint ezerháromszázan fértek-férhettek be a nagy hírveréssel beharangozott nyelvtanfolyamokra. Négy éve hárommilliárdot, most 400 milliót szánt a PM a projektre, pedig "igény, az lenne rá".
Rekord alacsony szinten van a munkanélküliség, az iskolázottságot nézve azonban jócskán le vagyunk maradva a sokat emlegetett V4-ekhez képest. Ez derül ki a KSH éves jelentéséből.
Hiányzik a nyelvvizsga, így sokan csak a záróvizsgáig jutnak el, de oklevelet nem kapnak.
Idehaza él a legtöbb fiatal az uniós országok közül, aki nem szeretne nyelveket tanulni.
Kötelezővé tette a kormány a nyelvvizsgát 2020-tól a felsőoktatási felvételikhez, amit most a diákok 60 százaléka tudna teljesíteni – írja a HVG. Az iparkamara elnöke szerint amúgy sem kell mindenkinek egyetemre menni, ám a húzás miatt nem csak a diákok, az intézmények is pórul járhatnak, így akár a Matolcsy-féle kecskeméti egyetem is.
Németországban a résztvevők 48,7 százaléka érte el az elvárt szintet tavaly a szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal szervezésében tartott nyelvi és integrációs tanfolyamokat záró vizsgán - írták hétfőn német lapok a hivatal kimutatása alapján.
Az általános iskolásoktól a végzős középiskolásokon át egészen az egyetemistákig, dolgozó felnőttekig bárki találhat olyan online kurzust, amellyel eredményesen készülhet fel a nyelvvizsgára, az érettségire vagy bővítheti tudását informatikai, művészeti vagy más területen. De milyenek az online kurzusok? Hogyan tehetik próbára tudásukat az online tanulók? És honnan lehet megtudni, hogy minőségi tanfolyamról van-e szó?
Tavaly 26 ezerrel kevesebben próbálkoztak nyelvvizsgát szerezni, mint 2016-ban. A rajttól a célig akár 800 ezer forintot is költhetünk a nyelvtanulásra.
Akár 35 ezer forintos támogatást is kaphatnak azok a 35 év alattiak, akik 2018-ban szerzik meg első közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgájukat, nem mindegy azonban, milyen nyelvből jelentkeznek írásbelire és szóbelire.
Több százezer forintba is kerülhet a középiskola utolsó éve annak, aki magántanárhoz járna, nyelvvizsgára készül, közben pedig a szalagavatót és az érettségi bankettet sem szeretné kihagyni.
Hévíz mostani polgármesterének idén februárban sem volt még meg a diplomája, miközben egy 2008-as keszthelyi pályázatba már azt írták bele, hogy felsőfokú végzettsége van. Végül mégsem őt büntették meg.
Ötven fiatalt segít két év alatt nyelvvizsgához vagy jogosítványhoz jutni a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szervezete.
A kommentelők eddig a lazítást és a szerencsezoknit ajánlották.
Továbbra is tízezrek nem vehetik át diplomájukat a nyelvvizsga hiánya miatt, a kormány viszont ragaszkodik ahhoz, hogy a 2020-as felvételin már kötelező legyen a nyelvvizsga.