Elemzők: Kampánynyugdíj jöhet jövő novemberben, utána pedig megszorítás
A legnagyobb választói csoport tagjainak 20 ezer forint kiegészítő juttatás néz ki jövő év végén, pár hónappal a választások előtt – írja a Népszabadság.
A legnagyobb választói csoport tagjainak 20 ezer forint kiegészítő juttatás néz ki jövő év végén, pár hónappal a választások előtt – írja a Népszabadság.
Bár már nem hatályosak a korkedvezményre vonatkozó előírások, a szerzett jog alapján továbbra is érvényesíteni lehet az ilyen bónuszokat és a korhatár betöltése előtt kapható időskori járandóság.
A Brexit után honnan lesz pénz a magyar térkövekre? Jön az alapnyugdíj? Látta már a FHB vezérét rövidnadrágban? Ki tervezi meg a jövő városait? Ez a hvg.hu gazdasági rovatának heti összefoglalója.
Egy nap, öt hír - amiről mindenki beszél: akármilyen keveset keres, tegyen félre nyugdíjaskorára; újabb csapás, tőzsdei mélyrepülés is kijutott a kegyvesztettnek tűnő Spéder Zoltán FHB-jának; poloskát találtak az Eötvös Károly Intézetben, a kormányzat hevesen cáfolja, hogy ehhez bármi köze lenne; kiderült, dühös-e még a vele méltatlanul elbánó rendszerre Alföldi Róbert; szenzációs üzleti távlatok nyílnak egy fantasztikus hazai fejlesztés, az e-repülőgép előtt.
Közel félszázan kapnak félmilliónál is több nyugdíjat havonta, de az országban van két ember, aki egymilliónál is többet kap. Rétvári elárulta, hogy lehet ez.
Meglepő, de a Magyarországon a fizetésekhez képest magasabb a nyugdíj, mint számos sokkal fejlettebb országban. Megint oda jutottunk, ahova mostanában minden út vezet: a fizetések borzasztóan alacsonyak, és ez okozza a problémákat. A Bankmonitor.hu elemzése ismét rámutat: elkerülhetetlen, hogy mindenki előre gondoljon a nyugdíjas éveire.
A társadalom rohamos elöregedése, a nyugdíjrendszer ingatagsága, a gyermekvállalási kedv csökkenése, a család fogalmának változása áll a szülőtartás tervezett szabályairól kitört heves viták mögött. A probléma nem jogi: valójában hosszú távú társadalmi kérdésekre nincs felelet.
Ha valaki most akarna visszalépni az állami nyugdíjrendszerbe, akkor akár milliós nagyságrendű reálhozamot is kaphatna – számolta ki a Világgazdaság.
A nyugdíjkorhatár előtti, illetve rehabilitációs vagy rokkantsági ellátás igénylésekor számos feltételnek kell megfelelni. Az Adózóna összeszedte, hogy mik akadályozhatják az egyes járandóságok megállapítását.
Úgy fest, nem nyugszik bele a kormányzat, hogy talpon maradt néhány magánnyugdíjpénztár. Az Azénpénzem.hu információi szerint már eldőlt, hogy hiába várnak a kasszák a járadékszolgáltatással kapcsolatos jegybanki állásfoglalásra, nem lesz könnyítés. Sőt, a parlament előtt levő törvényjavaslat további szigorításokat tartalmaz. Ezen a téren is.
Még soha nem ígért az aktuális kormámy olyan kevés nyugdíjemelést, mint most tette azt Varga Mihály. A nyugdíjasok mélyen ki vannak bukva a 0,9 százalékos ajánlaton.
A most negyvenes éveiben járó szendvics-generáció 15-20 év múlva szorult helyzetbe kerülhet, hiszen amellett, hogy gyermekeit támogatja majd, részben a szüleiről is valószínűleg gondoskodnia kell. A nyugdíjcélú megtakarításoknál viszont szerencsére viszonylag aktív csoportnak számítanak a negyvenesek, de ez még nem lesz elég.
Editben, Péterben és Miklósban egyrészt az a közös, hogy betartják újévi fogadalmukat és idén többet és alaposabban foglalkoznak pénzügyeikkel. Mindhárman hosszú távra szóló döntést akarnak hozni, viszont teljesen különböző anyagi- és élethelyzetben vannak. Edit 37 éves, Péter 40, Miklós 46, mindegyikük nyugdíjcélú megtakarítást szeretne. Már megfutották a köröket arról is, hogy a három állami támogatású nyugdíj-előtakarékossági konstrukció közül melyiket válasszák, de maradtak még számukra nyitott kérdések.
Egy friss elemzés szerint a nyugdíjkiadások végül olyan nagyra hízhatnak, hogy elvesznek minden pénzt az oktatás és a többi közszolgáltatás elől. A problémát a társadalmak elöregedése jelenti. A nagyobb baj, hogy a kormányok elmulasztották a tendenciához igazítani nyugdíjrendszereiket.
Az önkéntes nyugdíjpénztárak a legnépszerűbb nyugdíjcélú megtakarítási formát jelentik hazánkban. Egyre több megtakarítónál merülhet fel tehát több gyakorlati kérdés: mit kell tennem, ha nyugdíjba mentem. Milyen formában lehet a nyugdíj-megtakarításhoz hozzáférni? Arról nem is beszélve, hogy lehetőség van-e a nyugdíjba vonulás után további adójóváírások érvényesítésére. Az alábbiakban minden kérdésre választ kapunk a Bankmonitor elemzéséből!
A magyar Josef Fritzl nem folytatott vérfertőző viszonyt áldozatával, "csak" megfosztotta nyugdíjától, és nyomorúságos körülmények között tartotta. Az idős nő, aki nyolc évig csak sejthette, hogy nappal van-e, vagy éjszaka, ma képtelen megszólalni, beszámíthatatlan állapotban van.
A 54 éves sztár szerint senki sem kíváncsi egy vásznon megöregedő színészre.
Ha csak az államra várunk, hogy nyugdíjunk legyen, fel fog kopni az állunk. De vajon a három célzott nyugdíjcélú befektetési lehetőség – önkéntes nyugdíjpénztár, NYESZ, nyugdíjbiztosítás – közül melyikkel járunk a legjobban? A Bankmonitor nem csak annak járt utána, hogy a nyugdíjba vonulás esetén melyik fizeti a legtöbbet, hanem annak is, hogy ha valakinek időközben pénzre lenne szüksége, melyik mennyit fizet. A két legfontosabb következtetés: 1. több mint kétmillió forinttal jár jobban, aki jól választ, 2. aki ezt elolvassa, annak valószínűleg eszébe sem fog jutni, hogy valaha is nyugdíjbiztosítást kössön.
Miközben a Fidesz egyes szereplői körül már korábban is felbukkant kigyúrt kopaszok izomból lenyomták a magyar demokráciát, a kormány megint kapott egy sallert az EU-tól egy régi, rendezetlen ügy miatt. Aztán érkezett egy újabb bizonyítvány, hogy a miénk a legnyomorgóbb országok egyike az EU-ban. De nem kell elkeseredni, ötletben nincs hiány nálunk: hallott már például az 1500 milliárd forintosra tervezett balatoni beruházásról? A hvg.hu gazdasági összefoglalója tippekkel.
Rokkantsági ellátásban részesülő személy a nyugdíjkorhatár betöltésekor választhat, hogy továbbra is ezt a járandóságát kéri, vagy inkább öregségi nyugdíjat. Milyen következményekkel jár a választás? Az Adózóna megmondja.