OECD: Javítani kell a magyar oktatás minőségén
Javaslatokat tett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet.
Javaslatokat tett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet.
A szakszervezeteknek nem tetszik, hogy 65 évről 67-re nőne a korhatár.
Az OECD elemzése szerint ha folytatódnak a jelenlegi trendek, a nyugdíjrendszer miatt nagyon elszállhat az államadósság, a nyugdíjasok pedig csak szegényebbek lesznek, ezért több megoldási javaslatot is megfogalmaztak.
Csökkenő népszerűség, szaporodó tüntetések, (ál)ellenzéki győzelmek a választásokon és egy leleplezett hazugság – az utóbbi hónapokban mintha nem állna jól Vlagyimir Putyin orosz államfő szénája. Hasonló helyzet utoljára 2014 elején alakult ki, akkor az Ukrajnához tartozó Krím annektálásával és a kelet-ukrajnai szakadárok megsegítésével sikerült újra az égbe lőni a politikus belföldi támogatottságát. Dublőrje, Dmitrij Medvegyev miniszterelnök, aki 2008–2012 között volt államfő, akkor került népszerűsége csúcsára, amikor az orosz hadsereg 2008 augusztusában kivívta a Grúziához tartozó Abházia és Dél-Oszétia függetlenségét.
A nők esetében fokozatosan 55-ről 60, férfiaknál 60-ról 65 évre nő a nyugdíjkorhatár.
Arra hivatkozva lépett közbe az orosz vezetés, hogy a keresőcég beavatkozik a helyhatósági választásokba, ha hagyja, hogy Alekszej Navalnij mozgalma nagyobb felületet kapjon.
Nem engedik el nyugdíjba 55 évesen a nőket, és 5 évet emelnek a férfiaknál is. Putyin a tízezreket megmozgató tüntetések hatására csak a nők tervezett korhatáremelését volt hajlandó mérsékelni.
Több orosz városban, köztük Moszkvában, tüntettek szombaton a nyugdíjkorhatár jelentős megemelését tartalmazó reformtervek ellen. A javaslat miatt zuhan Vlagyimir Putyin államfő népszerűsége is, az állami felmérések szerint is 80 százalékról 64-re esett azok aránya, akik támogatják az elnököt.
A "vándormadár" a jövő embere, aki három évenként vált, hogy tíz és múlva is legyen munkája. Ha így teszünk, akkor nyugdíjba vonuláskor a munkabérünk 50 százalékkal magasabb lesz. Legalábbis az Egyesült Államokban ez a helyzet – írja a Forbes magazin.
A japán kormány hamarosan nyilvánosságra hozza legújabb tervezetét, amely az idős korosztály intenzívebb foglalkoztatásáról, vagy ahogy hivatalosan nevezik, „Az életkor nélküli társadalom” megteremtéséről szól.
Kósa Lajos nyugdíjas fórumon járt, és nagyot mondott.
Egy bizonyos összeghatár felett az érintett időseknek választaniuk kell az ellátás és a munkaviszony között. Ezt törölnék most el.
Lapunk olvasóinak egynegyedét kifejezetten nyomasztja, hogy nincs módjában takarékoskodni nyugdíjas éveire. Tisztában vannak ugyanis azzal, hogy az állami nyugdíj semmire sem lesz elég.
A kormány több eszközzel próbálta az elmúlt években megakadályozni, hogy csökkenteni kelljen az öregkori ellátásokat, megnéztük, mi lehet az eredmény hosszabb távon.
Kiterjesztené a korlátozást a PM a parlamenti és az EU-képviselőkre is, miszerint nyugdíjasként ne vehessenek fel képviselői juttatást, és választaniuk kelljen a két jövedelem között. A magánszférában és a közszférában is élnek hasonló szigorítások, ezúton Harrach Péter KDNP-s képviselő is gondba kerülhetne.