Seres László: A Fidesz gazdasági tartótisztjei
Dehogy akar az oligarcha politikai hatalmat, az már rég van neki. Azáltal, hogy a haverja, a mostani vagy a mindenkori Legilletékesebb Személy kormányoz.
Dehogy akar az oligarcha politikai hatalmat, az már rég van neki. Azáltal, hogy a haverja, a mostani vagy a mindenkori Legilletékesebb Személy kormányoz.
Az elszámoltatási bizottság munkájáról tartott előadást és az oligarchaügyben feltett kérdésekre válaszolt a Budapesti Corvinus Egyetemen Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos és vidékfejlesztési államtitkár. A politikus szerint alaptalanok a haszonbérleti szerződésekkel kapcsolatos gyanúk.
A Fidesz eddigi gazdaságpolitikáját úgy lehetne tömören összefoglalni, hogy eddig azt kellett tisztázni, ki ül a farok melyik végén.
Ángyán József volt vidékfejlesztési államtitkár az ATV No Comment című műsorában kamerák előtt mondott példákat olyan visszásságokra, amiért végül lemondott.
Lázár János ugyebár rárontott a Nemzet Oligarchájára, s immár tudhatjuk (de legalábbis sejthetjük), hogy miért is.
A Reuters hírügynökség pénteki anyaga szerint az Orbán Viktorhoz hű üzletemberek tartják ellenőrzésük alatt a közpénzek és az uniós források elosztásáért felelős intézményeket.
Egy csődközeli helyzetbe került élelmiszeripari cég, a gyulai és csabai kolbászt is gyártó húskombinát miatt különbözhetett össze Lázár János az OTP elnök-vezérigazgatójával. A Fidesz frakcióvezetője az állam segítségéért lobbizik a Gyulai Zrt. megmentése érdekében, ám ez információink szerint nem lenne ínyére a Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó vetélytársnak, a Bonafarm-csoportnak. Miközben – Csányi nevét ki nem mondva – Lázár egy interjújában arról beszélt, hogy a bankár vállalkozásai polip módjára hálózzák be az országot, a fideszes politikus családjának érdekeltségébe tartozó agrárcég üzleti kapcsolatban áll a Bonafarmmal.
Több mint tízezren tüntettek a montenegrói fővárosban vasárnap a nehéz gazdasági helyzet és súlyos szociális körülmények miatt, a kormányt pedig távozásra szólították fel arra az esetre, ha a választópolgároké helyett - mint a demonstrálók hangoztatták - továbbra is az oligarchák érdekeit védené.
Videós stábunk parlamenti képviselőket faggatott arról, hogy ismernek-e magyarországi oligarchákat.
Az egész Európában folyamatosan emelkedő zöldség- és gyümölcsárak egyre több nyugat-európai − elsősorban osztrák és...
Külön repülőteret építenek Moszkva mellett a magánrepülőgépeknek, amelyekkel elsősorban az orosz oligarchák közlekednek.
A Russznyeft orosz olajtársaság alapítóját és társtulajdonosát, Mihail Gucerijevet választották meg a társaság elnökévé a részvényesek éves közgyűlésén. Oleg Gyeripaszka, a Ruszal nevű alumíniumipari társaság társtulajdonosa pedig eközben bekerült a Norilszk Nikel bányaipari vállalat igazgatótanácsába.
Az orosz oligarchák között a repülőgépek terén a Londonban élő Roman Abramovics, a Chelsea focicsapat tulajdonosa, a csukcsföldi parlament elnöke áll az élen, aki a világ legnagyobb-legfényűzőbb jachtjait is magáénak mondhatja.
Az orosz Szilíciumvölgy építését Viktor Vekszelberg oligarcha vezeti, s az innovációs központot a Moszkva melletti Szkolkovóban alakítják ki – jelentették a szerdai orosz lapok. Az orosz értelmiség igen szkeptikusan áll a beruházáshoz.
Oroszországban nem telik el nap újabb rendőrségi botrány nélkül: csütörtök hajnalban egy különleges őrezred egyik, jogosítvány nélkül vezető tagja tört össze Moszkvában három parkoló gépkocsit, s a csütörtöki lapok bőven tárgyalják Anatolij Barkovnak, a Lukoil olajkonszern alelnökének két ember halálát okozó balesetét.
Vlagyimir Putyin orosz kormányfő szerdán jól megszidta és megvádolta az energetikai iparban jelen lévő oligarchákat, többjüket név szerint is említve, és megfenyegette őket egyebek között az ügyészséggel, de a csütörtöki orosz lapok szerint ez csupán a látszat.
Vlagyimir Putyin név szerint nyilvánosan megrótt több oligarchát, amiért nem teljesítik a beruházási terveket a kezükbe került energetikai cégeknél, és szigorú bírságokat helyezett kilátásba azok számára, akik más célokra használják fel a beruházásokra szánt pénzt.
Akár politikai szerepet is kaphat az adócsalás vádja elől külföldre menekült Mihail Gucerijev orosz oligarcha, aki visszavásárolta az általa alapított Russznyefty olajcéget.
Az orosz oligarchák - akik sokmilliárd dolláros vagyonukat a Szovjetunió széthullása nyomán, részben a privatizálás útján, részben nem egészen tiszta úton szerezték - nagyrészt vétkesek az orosz ipar siralmas helyzetében, és egyszerűen fejik az államot, vagyis a népet. Ezt a megállapítást az Izvesztyija című lap közölte szerdán egy orosz tudományos tanulmányt idézve.
A lex Mol néven elhíresült törvény, amely deklarált célja szerint a magyar stratégiai vállalatok védelmét szolgája, heves vitákat váltott ki a magyar közéletben. Van, aki a jogszabály megjelenése miatt már az orosz kapitalizálódási modell megjelenését vizionálja. Arra kértük Kolosi Tamás szociológust, a magyar társadalmi elit kutatóját, fejtse ki véleményét: vannak-e magyar oligarchák? A válasz a társadalmi mozgások mélyebb rétegeit is érintette az ideológiai harcok okaitól a pártpénzbegyűjtő mechanizmusok mozgatórugóiig.