#politika





Dezső András: Mi a franc folyik Afganisztánban?
 

Dezső András: Mi a franc folyik Afganisztánban?

Az amerikaiak kénytelenek lesznek végignézni, hogy hiába ölték bele önös érdekből a világ pénzét egy nyomorult, viharvert országba, ott sehogy sem sikerült békét és stabilitást megvalósítani. Az afgán katonák és rendőrök jól képzettek, de nem hülyék, hogy egy olyan korrupt államért haljanak meg, amelyik még a fizetésüket sem akarja biztosítani – elsősorban ilyen roppant egyszerű oka van annak, miért foglalják hamarosan vissza a tálibok az egész országot. De mindez csak egy tünete annak, hogy az új Afganisztánt eleve rosszul rakták össze. Igaz, korántsem biztos, hogy egyáltalán össze lehetett volna rakni jól.

Dezső András Dezső András





Húszmilliós ajándék volt az MCC számára, hogy Tucker Carlson beszélt a fesztiváljukon
 

Húszmilliós ajándék volt az MCC számára, hogy Tucker Carlson beszélt a fesztiváljukon

Alsó hangon 70 ezer dollárt, azaz legalább húszmillió forintot kér egy-egy fellépéséért Tucker Carlson, a Fox News sztárműsorvezetője, ezért is mondhatja szerencsésnek magát a Mathias Corvinus Collegium, amelynek a fesztiválján egybehangzó állítások szerint ingyen lépett fel az amerikai jobboldal egyik legismertebb véleményformálója. De a szerencse mögött feltehetőleg ugyanazon érdekek találkozása áll: Carlson haknijából a cechet álló Fox News legalább annyit profitálhat, mint az Egyesült Államokban korábban intenzív PR-kampányt folytató Orbán-kormány.

hvg.hu hvg.hu









 

"Az Orbán-kormány szemmel láthatóan tisztában van azzal, hogy rosszban sántikál"

A jólétért az emberek képesek szemet hunyni a morálisan védhetetlen dolgok felett – állítja a kanadai Catherine Walsh, a politikai kommunikáció kutatója. A hvg360-nak nyilatkozó szakember szerint Orbán Viktor egy furcsa, de jól működő kettősséget alakított ki, otthon erőt fitogtat, Brüsszelben meg áldozati szerepet játszik, mindezzel összekovácsolja a szavazótáborát, ám lehetőségei végesek. Walsh a kétfejű sárkány stratégiát ajánlja a magyar ellenzék figyelmébe.

Nagy Iván László Nagy Iván László