Nem tud segítséget kérni? 6 tippel segítünk
Így induljon el lépésről lépésre.
Így induljon el lépésről lépésre.
Sokszor azért létesítünk kompromisszumkapcsolatokat, mert rettegünk az egyedülléttől. Ha azonban meg tudnánk szeretni ezt az állapotot, vagyis önmagunk megismerése által önmagunkat, többé nem a félelem hajszolna a választásainkba. És akkor egyedül nyugodtabbá, békésebbé, józanabbá válnánk, mint a következő párkapcsolatban.
Nem volt ember, akit olyan egyöntetű megbecsülés övezett volna az utóbbi évtizedekben Magyarországon, mint őt. A politikai ellenpólusok lapjaiban ugyanazzal a melegséggel, áhitatos tisztelettel búcsúztatták 2007-ben a száz évvel ezelőtt, 1922. október 7-én született Polcz Alaine-t. Pedig kemény falakat tört át. A halálba haladó kicsik és nagyok, a gyászolók lelkének gondozásáért, méltóságuk védelméért senki sem tett nála többet. Ő volt a tanatológia úttörője. Senki nem írta meg nagyobb nyíltsággal, méltósággal és érzékletesebben élete nagy traumáit, sosem gyógyuló borzalmait, mint ő. A hozzá hűtlenül is hűséges párja, Mészöly Miklós életművébe is átáramlott az élete.
Mit tegyen a szülő, ha észreveszi, hogy serdülő gyermeke szándékosan sebet ejt önmagán? Mi az, ami segít, és mi az, ami nem?
Egy párkapcsolatot folyamatosan ápolni kell.
Értékes kapcsolataink kialakítása nagyban függ énképünktől, ugyanakkor stabil viszonyaink megerősítik a pozitív önértékelést.
Nagyon nagy probléma a fiataloknál a „rohamivás”, vagyis a gyors lerészegedés, amikor gyors egymásutánban legalább öt pohár alkoholos italt elfogyasztanak. Az unalomból drogozást felváltotta a kütyüzés, de ettől még a nagyvárosokban a 16 évesek harmada kipróbál valamilyen illegális szert, mindezt úgy, hogy már nem érzik problémának a füvezést. Erős versenyben van a „nagyi patikája” is.
Hogy hosszú távon is megmaradjon a motiváció, nem elég a jó fizetés – az elismerés ugyanolyan fontos.
Kevesebb szemét, több szervátültetés – sok mindent el lehet érni a megfelelő alapbeállításokkal.
A művészetpszichológia több mint egy évszázada foglalkozik az alkotó–alkotás–befogadó hármassal. De mi történik, ha az alkotó és befogadó ugyanaz a személy? Ráadásul nem is művész, hanem valaki, aki terápiás céllal veti papírra az érzéseit, gondolatait?
Miután elkezdtünk találkozgatni szívünk választottjával, érdemes figyelnünk a másik reakcióira, nehogy túl későn ébredjünk fel: rossz lóra tettünk.
Legyen szó munkahelyi, alkotói, akár szabadidős célról, nem mindegy, hogyan állunk hozzá.
Ha sokat hallottuk már, hogy mekkora áldozatok vagyunk az életben, akkor úgy érezzük egy új helyzetben is, hogy hűnek kell lennünk ahhoz, amit már oly sokan tudnak rólunk. Ugyanez fordítva is működik. A jó történetek köteleznek a jóra, és egyre jobbá tesznek bennünket.
Problémák vannak egy kollégával? Feldühítette a főnöke?
Az alábbi kérdések segítenek eldönteni. Gondoljuk végig szülőként a saját motivációnkat a lehető legőszintébben!
A placebojelenség megértése segíthet, hogy más, nem tudatos hatásokat is jobban feltérképezhessünk - mutat rá Rory Sutherland, az Ogilvy legendás reklámszakembere. Részlet az Alkímia című könyvből.