Táncos lábú, önjáró robotok parkolják le az autókat ebben a látványos videóban
Egy könnyed keringő is belefér a munka mellett a kis robotoknak.
Egy könnyed keringő is belefér a munka mellett a kis robotoknak.
Tucatnyi tudományos és számtalan etikai kérdést is felvet a fejátültetés lehetősége, egy amerikai startup cég, a BrainBridge viszont azt állítja, nyolc éven belül elvégezhetik az első ilyen beavatkozást.
A mesterséges intelligencia még sehol sem volt, amikor már felvetődött az emberekben: mi lesz, ha az okos gép ellenünk fordul? Felidézünk néhány baljóslatot a mitológiától a Mátrixig.
Pár hónapja röppent fel a hír, hogy az Apple lemond izgalmas, dollármilliárdokat felemésztő tervéről, az Apple Carról. Most arról hallani, hogy inkább a robotikára fókuszálna. De vajon tényleg érdemes megmérettetnie magát ezen a területen?
Itt tesztelik elsőként azokat az emberszerű robotokat, amelyekre később rábízhatják a leginkább monoton rutinmunkákat a gyártósoron.
Szaltózni és akadálypályán futni már tudnak, de főzni, mosogatni vagy focizni egyhamar nem is fognak megtanulni az emberszerű robotok. Szakértők szerint ez nem baj, mert fontosabbak az egyszerű részfeladatokat biztonságosan végző gépek.
A jövőben az űrből irányíthatják majd azokat a robotokat, amelyek a Marson vagy a Holdon dolgoznak. Ezt alapozza meg egy nemrég elvégzett teszt.
1,4 milliárd dollár óriási pénz. Ennyit, azaz több mint 500 milliárd forintot fordított volna az Amazon a neves, robotporszívókat gyártó iRobot cég felvásárlására, azonban az üzletből mégsem lett semmi. Ez elég komoly hatással lesz az iRobot működésére.
Miért hasznos és miért éri meg a mesterséges intelligencia használata? Hogyan segít a technológia a hatékonyságnövelésben, a folyamatok javításában és a munkatársak képességeinek jobb kihasználásában? A mesterséges intelligencia alapú megoldások egyre nagyobb szerepet töltenek be a gyártástechnológiában is, számos cég használja arra, hogy hatékonyabbá tegye a működését. Ezekről kérdeztük Sas Zoltánt, a Bosch Rexroth Kft. IoT-rendszerekkel foglalkozó tervezőmérnökét.
A robotika világát éljük, így nem meglepő, hogy fémből, műanyagból készítenek robotokat. Amerikai kutatók viszont emberi sejteket használtak fel apró, élő robotjuk elkészítéséhez, amely azután gyógyító szerepet tölthet be a test belsejében.
Az 1984-es Terminátor-film ihlette meg a Valenciai Műszaki Egyetem és a Nyugat-angliai Egyetem kutatóit, akik gombából növesztettek bőrt egy nagyjából 18 centiméteres T–800 Terminator robotfigurára.
A TIME idén hét robotikai megoldást választott be listájára, melyen az év 200 legjobb innovációját gyűjtötték össze az amerikai magazin szerkesztői.
Igen különleges robotot fejlesztettek ki kutatók, ami szinte bármilyen körülmények között tud működni: ha szükséges, gurul, de pár pillanattal később már egy repülő drónná is át tud alakulni.
Bár mesterséges intelligenciával egyelőre nem vértezték fel, már így is nagyon jól teljesített a dél-koreai EveR 6 nevű robot: egy 60 fős zenekart vezényelt.
Az amerikai Washingtoni Állami Egyetem mérnökeinek szerkezete, a Bee++ képes minden irányba mozogni, így a jövőben már csak a súlyából kellene lefaragni egy kicsit.
Az amerikai Berkeley Labnál egy speciális labort hoztak létre. Ez lett az A-Lab, ahol a munka legnagyobb részét gépek végzik, és ami így 100-szor hatékonyabb lett, mint a hagyományos laborok.
Különböző formájú és textúrájú tárgyakat tud megfogni a Cambridge-i Egyetem szakemberei által megalkotott, viszonylag egyszerűen működő robotkéz.
Egyre több vállalat fordul az automatizálás felé, hogy segítségével növelje termelékenységét, hatékonyságát és rugalmasságát – állapítja meg elemzésében az ABB, amely szerint a munkaerőhiány új lehetőségeket kínál a robotikára alapozott automatizálás számára. A mesterséges intelligencia és az összekapcsolt digitális hálózatok megkönnyítik a robotok használatát, és lehetővé teszik, hogy egyre több feladatot lássanak el új iparágakban is.
A Pán Péter című meséből ismert tündér, Csingiling ihlette meg a finn Tampere Egyetem mérnökeit, akik egy fény és a szél által működtetni képes repülő robotot hoztak létre.
Egyszer fent, egyszer lent: nem mindig működik tökéletesen a Boston Dynamics humanoid robotja, íme egy összeállítás abból, amikor ront.