Az emelkedő tengertől már 7000 éve is féltek, a régészek most megtalálták a védőfalat a víz alatt
A jégkorszak után emelkedő tengerszinttől próbálták védeni az otthonukat az emberek.
A jégkorszak után emelkedő tengerszinttől próbálták védeni az otthonukat az emberek.
Az előemberek közül messze a Homo erectus volt a legélelmesebb, de a klímaváltozás már neki is sok volt.
A lelet ritkasága azt sugallja, hogy a fogak szimbolikus jelentőséggel bírtak viselőik számára, de még a tudósok sem biztosak benne, hogy pontosan mire is használták őket.
Az ókori Egyiptom egyik legjelentősebb uralkodójaként számon tartott II. Ramszesz ritka szobrát fedezték fel régészek Kairótól nyugatra, a gízai piramisok szomszédságában – jelentette be a héten az észak-afrikai ország régészeti minisztériuma.
Kivételesen jó állapotban lévő Vénusz-szobrot, a csiszolatlan kőkorszakból származó úgynevezett renancourt-i Vénusz-sorozat újabb darabját találták meg egy őskori ásatáson nyáron az észak-franciaországi Amiens-ben – közölte az INRAP francia régészeti intézet.
További középkori tömegsírokat tártak fel régészek a kelet-csehországi Kutná Horában. Szakértők szerint európai léptékben mérve is jelentős és figyelemreméltó leletről van szó.
A tudósoknak egyelőre nem sikerült megállapítaniuk, hogy farkassal vagy kutyával van-e dolguk, a DNS-vizsgálat ugyanis nem jutott eredményre.
Olyan eltemetett gyerekek maradványaira bukkantak Ecuador közelében a régészek, akik fejét más gyermekek koponyájából készült sisak borította. A szakértők egyelőre találgatnak.
Újabb föld alá temetett viking hajót fedeztek fel georadar-technológiával Norvégiában.
20 milliárd dollárból építene turistaközpontot a szaúdi királyság arra a vidékre, ahol az UNESCO világörökségi listájára már felvett kétezer éves, sziklába vájt nabateus szentélyek találhatók. Pont olyanok, mint a jordániai Petrában, csak egyelőre kevesebb turistával.
Közel kétszáz sírt találtak az M44-es autópálya építéséhez kapcsolódóan.
Egy ősi kultúrához tartozó csoport maradványait találták meg.
Őskőkori hűtőszekrényt találtak az osztrák Tudományos Akadémia régészei az ausztriai Kremsben. A mintegy 23 ezer évvel ezelőtt emelt kőépítményt egy jól szervezett vadász- és gyűjtögető csoport alkotta, ez eddig az egyetlen ilyen lelet ebből a korból. Hasonló hústárolók azonban a mai napig léteznek.
Úgy tűnik, a kutyák a régészekkel is kiválóan együtt tudnak dolgozni.