Radarral tártak fel egy teljes római kori várost Olaszországban
Az új radartechnológiával a kutatók a 300 ezer négyzetméteres Falerii Novi teljes területét nagy felbontásban tudták feltérképezni.
Az új radartechnológiával a kutatók a 300 ezer négyzetméteres Falerii Novi teljes területét nagy felbontásban tudták feltérképezni.
A napokban találták meg azt az arannyal és más kincsekkel teli ládát, amelyet egy amerikai milliárdos dugott el a Sziklás-hegységben. Forrest Fenn szándékosan rejtette el az egymillió dollárt érő dobozt, hogy kincsvadászatra, és ezzel a felfedezés örömére buzdítsa a fiatalokat. A kincskeresés ősi szenvedély – jól tudta ezt a milliárdos, és tudják ezt a filmrendezők is. Így most Forrest Fenn és az ismeretlen, ám kitartó kincskereső tiszteletére összegyűjtöttük kedvenc kalandfilmjeinket.
Római kori erődök, utak, katonai táborok és villaépületek nyomait azonosították kutatók Walesben a 2018-as hőhullám idején készített légifelvételek elemzése révén.
Az Aquincumi Múzeum rendhagyó módon, élőben közvetítette, ahogy munkatársai feltárnak egy legalább 1700 éves kősírládát. Az érintetlen sírban találtak is valamit.
Izgalmas programmal rukkolt elő az Aquincumi Múzeum.
Hogy bővíteni tudja saját vasércbányáját, a Rio Tinto angol-ausztrál bányaipari óriáscég tervezett robbantásokat hajtott végre Ausztráliában. Ezzel önmagában még nem lenne gond, ám a bővítésre egy igen régi, több mint 46 ezer éves régészeti lelőhelyen került sor. Amely egyben Ausztrália egyik legősibb ilyen területe.
Két emberi figurát ábrázoló agyagtáblácskát talált egy hatéves kisfiú Dél-Izraelben, a gázai határ közelében – jelentette be az Izraeli Régészeti Hatóság (IAA).
Korábban megkezdődhetett a Homo sapiens térhódítása a kontinensen, mint azt eddig gondolták - erre utalnak egy bolgár barlangban talált leletek.
A régészeti munkálatoknak köszönhetően egy új várfalszakaszt és egy Hauszmann-kori lépcsőt is felfedeztek a szakemberek.
Bonyolult agyműtét nyomait fedezték fel egy kora középkori görögországi leletegyüttesen amerikai tudósok.
Különleges régészeti leletre bukkant a denizli Pamukkale Egyetem régésze.
Nagy előrelépést jelenthet a maja kultúra kutatásában és megértésében a Sak Tz'i maja királyság fővárosaként bemutatott lelőhely.
Újabb technológiát vetettek be a tudósok azért, hogy kiderítsék, valóban Tutahnamon sírjából nyílik-e anyja, Noferfiti temetkezési helye. Biztosat egyelőre nem tudni, de könnyen lehet, hogy sikerrel járt a projekt.
A bajor műemlékvédelmi hivatal szakértői szerint az Augsburg szomszédságában lévő Nordendorfban feltárt sír, amely egy felnőtt férfi és egy ló maradványait rejti, 1300-1500 éves lehet.
Hatezer éves, predinasztikus kori sírokra bukkantak egyiptomi régészek a Nílus folyó deltájának térségében, Dakahlíja tartományban.
A régészek a genti székegyház új látogatóközpontjának építése előtti feltáráson bukkantak a csontokra.
Az Egyiptomban zajló ásatások értelmét jól mutatja, hogy a sokadik felfedezés után is újabb "kincsekre" bukkannak a kutatók.
Kész csoda, hogy nem raboltak ki ilyen gazdag sírokat.
A Dísz tér 2. alatti egykori Külügyminisztérium épülete alól egy vörös mészkőből készített kézmosó medence is előkerült.
Az extrém kémiai reakciót az 520 Celsius-fokos meleg okozhatta. Korábban még nem találtak ehhez hasonló leletet.