Befektetési tanácsok január második hetére
Az újév nem hozott érdemi változást a piaci folyamatokban – legalábbis eddig még nem. A makrogazdasági folyamatok továbbra is a fejlett gazdaságok kétarcúságát mutatják. Mire figyeljünk a héten?
Az újév nem hozott érdemi változást a piaci folyamatokban – legalábbis eddig még nem. A makrogazdasági folyamatok továbbra is a fejlett gazdaságok kétarcúságát mutatják. Mire figyeljünk a héten?
Nem történt sok érdemi változás 2009 utolsó negyedévében a piacokon, a részvénypiacok oldalaztak, a kötvények hozama már csak kismértékben változott. Egyedül az EUR/USD árfolyam változása okozott meglepetést azzal, hogy az egész évet jellemző dollárgyengülés trendje megtört. Mire számíthatunk a héten?
Bár idén igen ellentmondásos – és néha szélsőségesnek mondható – folyamatok zajlottak le a globális pénzpiacokon, 2009 összességében jó befektetési lehetőségeket tartogatott. Az év utolsó hetében kisebb összefoglalót készítettünk a 2009-es évről, és némi kitekintést adunk arról, hogy mire lehet számítani 2010-ben.
A december 14-i kereskedés első órájának mérlege a BÉT-en: 0,6 százalékos emelkedés; a vezető részvények közül a Mol erősödött a legnagyobb mértékben, a pénteken száguldó Richter kissé megtorpant.
Az előző két hét eseményei ismételten rávilágítottak: a piacok rövid távon közel sem tökéletesek. A pozitív hírekre negatív reakciókat, míg a negatív hírekre emelkedést produkáltak nem egy esetben. Ez viszont azt mutatja, hogy a piac egyre inkább elszakad a fundamentumoktól, és kiszámíthatatlan mozgást produkál. Mire figyeljünk a héten?
Az elmúlt napok megint csökkenést hoztak a világ tőzsdéin. A dollár erősödött, az olaj ára csökkent, az aranyé rendre történelmi csúcsokat döntött, így mára elérte az 1160 dolláros szintet. A rövid USA állampapírok hozama negatívba fordult, ami viszont a recesszió mélypontján, illetve 1929-ben jellemezte a piaci viszonyokat. Mire figyeljünk a héten?
Az OTP Bank Nyrt. idén július 20-án 14,65 százalékos befolyást szerzett az Econet.hu Nyrt.-ben - áll a pénzintézet szerdai közleményében; az Econet az éjfélkor induló NeoFM országos kereskedelmi rádió tulajdonosa. Az Econet.hu tájékoztatása szerint nem befektetési célú vásárlás az ügylet.
Bár az elmúlt hét most sem hozott érdemi fordulatot, mégsem mondhatjuk, hogy unalmas lett volna a pénz- és tőkepiacok heti alakulása. Úgy tűnik, még mindig olyan nagy mértékű a likviditás, hogy a befektetők az esetleges eséseket minden körülmények között megveszik. Mire figyeljünk a héten?
Kedden is a zöld tartományban zárt a BUX. Ma elsősorban a Richter húzott, de erősödött az OTP és a Mol is.
A mögöttünk álló napok ismét csak fokozták a bizonytalanságot, ám mégsem mondhatjuk, hogy a piacok egyértelmű irányt vettek volna. Mire figyeljünk a héten?
Az utóbbi napok bizonytalanságban teltek. A nemzetközi befektetői hangulatban bekövetkezett változások miatt a dollár erősödni kezdett a vezető devizákkal szemben, ami a kockázatosabb befektetési eszközök, köztük a feltörekvő devizák, így a forint gyengülését okozták. Emellett egyre nő az aggodalom, hogy a gazdasági ösztönzéstől visszavonulást fontolgató kormányok segítsége nélkül ismét recesszióba zuhannak a gazdaságok. Mire figyeljünk a héten?
A piacok fundamentális túlértékelése folytatódik, korrekció jön – csak később. Mire figyeljünk a héten?
Az amerikai és ázsiai piacok negatív zárása után a Budapesti Értéktőzsdén is gyengülés várható szerdán.
A mögöttünk álló hét bebizonyította, hogy a piacok akkor is képesek emelkedni, amikor ennek nincs fundamentális alapja. Sőt, annak ellenére emelkedtek az indexek, hogy az USA gyorsjelentési szezon számai igencsak vegyes képet mutatnak. Ezt az emelkedést ma már egyértelműen kizárólag a magas likviditás hajtja, amit az alacsony kamatkörnyezet táplál. Mire figyeljünk a héten?
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 255,35 pontos, 1,24 százalékos emelkedéssel, 20 803,87 ponton zárt kedden.
Az elmúlt egy hónapban a hazai – és régiós – részvénypiac felülteljesítő volt ugyan, de az elmúlt egy hét gyökeres fordulatot hozott, aminek oka az lehet, hogy a Lettországgal kapcsolatos hírek a régió egészét visszavetik. Emellett a piacok mozgására a politika is egyre erőteljesebb hatást gyakorol. Mire figyeljünk a héten?
Két nap alatt összesen 602 ezer darab OTP részvényt értékesített a BONITÁS 2002 Zrt., Csányi Sándor, a bank elnök-vezérigazgatója minősített befolyása alatt álló társaság, az üzletek együttes árfolyamértéke meghaladja a 3,2 milliárd forintot.
A héten fontos makroadatok látnak napvilágot, amelyek hatására a piacok is határozottabb irányt vehetnek. Mire figyeljünk a héten?
Az Erste a Mol, a Raiffeisen az Egis és a Richter célárát emelte meg; a hétfői kereskedés első háromnegyed órája mégsem az optimizmus jegyében telt.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 468,21 pontos, 2,25 százalékos csökkenéssel, 20.327,40 ponton zárt pénteken.