Magyarország költött a legnagyobb arányban sportra az EU-ban
2017-ben, és az összes állami kiadást tekintve.
2017-ben, és az összes állami kiadást tekintve.
Először nyerheti meg magyar játékos az idén tízéves díjat.
A szeptember 9.-én elbukott magyar–szlovák Európa-bajnoki selejtező újból felveti a kérdést: a kiapadhatatlannak tűnő pénzforrások ellenére miért nem mozdul előre a magyar futball?
A nézők rasszista magatartása miatt még pénzbüntetést is fizetnie kell a szövetségnek.
Marcelinóval három forduló alatt négy pontot szerzett a csapat eddig.
Viszont a személyiét senki nem hagyja otthon, aki kimegy a meccsre – kéri az MLSZ.
Messi mellett versenyben a Puskás-díjért.
Az egyesület mögött álló gazdasági társaságban idén nyáron lett Mészáros Lőrinc veje többségi tulajdonos.
Az állam már eddig is szórta a pénzt az FTC-re, most pedig az Európa Liga-indulással az UEFA-tól is milliárdokat kaphat a klub. Már ahhoz is furcsa pénzügyi műveletre volt szükség, hogy ne kerüljön veszélybe az indulás, de most hátradőlhetnek.
Luis Enrique korábban családi okok miatt hagyta ott a spanyol válogatott kispadját. Kiderült, Xana lánya öt hónapon át küzdött a rákkal. Most hunyt el.
Itthon nem kaptak neki focicipőt, egy belga raktárig kellett menni ahhoz, hogy legyen miben pályára lépnie Eduvie Ikobának.
Közgyűlési döntés van róla, ennek ellenére nem mehetnek be a Haladás Sportkomplexumba.
Azok, akik lenézték a Suduvát, és meglepődtek, hogy milyen nehéz mérkőzést játszott ellenük a Ferencvárosi Torna Club, vagyis az FTC.
A tervezettnél 640 százalékkal többet költött 2018-ban az állami sportlétesítmények egyik főfelelőse, a Nemzeti Sportközpontok, amely a kormányzati költségvetési fegyelem iskolapéldája: év közben, ötletszerűen osztanak rá projekteket és az azokhoz tartozó ingatlanokat, forrásokat. Ez azonban messze nem a teljes sportra elköltött összeg a büdzsében.
Meglepő, már-már hihetetlen bejelentésre készül Shane Tusup, a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka exférje és edzője, aki egészen mostanáig csak arról beszélt, hogy a válása után a padlóra került, ahonnan sikeres golfjátékosként, valamint motivációs tréningek vezetőjeként próbál felemelkedni.
Képzeljük el, hogy egy Forma–1-es futam alatt minden adatot, a gumik és az aszfalt hőmérsékletétől, a várható időjáráson és a sebességen át, az autók aerodinamikai adataiig folyamatosan, élőben tudunk online követni. Bár ez egyelőre elképzelhetetlennek tűnik, van már olyan sportág, ahol megvalósult: ez a Sail GP, amelynek a legutóbbi fordulójára való felkészülést az Oracle-nek köszönhetően a helyszínről követhettük végig.
A magyarok 53 százaléka semmit sem sportol, de az EU-ban vannak nálunk is lustábbak.
Szinte minden sportágat ki tudunk szolgálni, mondta el a köztévén a sportállamtitkár, és hozzátette, mindenkivel és mindennel szeretne a kormány foglalkozni a sport területén.
„Legalább eredmények lennének!” – hallom gyakran sóhajtozni azokat (is), akik amúgy kritikusan viszonyulnak a magyar sport jelenlegi állapotához, különösen annak közösségi erőforrásokkal való ellátásához. Miért – kérdezem –, ha lennének eredmények, akkor rendben lenne a magyar sportfinanszírozás és működési rendszere?