Itt a világ első űrhotele
800 ezer dollárba kerül egy éjszaka.
A folyamatos népességnövekedés és a robbanásszerű urbanizáció miatt egyre fontosabb kérdéssé vált, hogy hogyan lehet sok embert behatárolt területen biztonságosan mozgatni. Az Ultinous nevű magyar startup arcfelismerő rendszereit vásárlás, reptéri közlekedés és netes randizás közben is alkalmazhatják.
A Vibert is birtokló Rakuten bejelentette, hogy a vállalati fejlődést segítő akceletátor programot indít startupok számára. A fókuszban természetesen az üzenetküldő platformokra fókuszáló megoldások fejlesztése áll.
Megszűnik a Kuvée nevű startup, mely wifi-kapcsolattal és színes érintőképernyővel rendelkező borosüvegeket gyártott.
A Nano nevű eszközt egy gödöllői startup cég készítette. Képes egy egész család napi vízszükségletét megtisztítani.
Elizabeth Holmes találmánya megreformálta volna az orvosi diagnosztikát, a startup cége viszont csupán egy átverés volt.
Sem az európai uniós támogotás, sem az Airbus üzleti segítsége nem volt elég a több mint négy éve indult AeroGlass rendszert fejlesztő cégnek. A végén már saját pénzüket is felélték, amikor belátták: ennek így nincs értelme.
A program Braille-írássá alakítja a betűket, így a látássérültek végre a teljes világirodalomhoz, vagy bármilyen irathoz hozzáférhetnek.
Nagyjából 200 ezer euróból, mintegy 62 millió forintból létesített éjjel-nappal nyitva tartó, pénztárosok nélküli, önkiszolgáló üzletet Prágában az Alza. A tervek szerint hamarosan Budapesten is nyitnak majd ilyen úgynevezett future shopokat- írja a Magyar Nemzet.
A párizsi belváros egyik nagyáruháza (BHV) tetején ma zöldségek, színes gyümölcsöket hozó bokrok teremnek. Ez fura, de nem egyedi látvány a zord párizsi télben.
A 21 éves, Down-szindrómás John Cronin színes és mintás zoknikat tervez, amiket édesapja segítségével egy online vállalkozás keretében árusít világszerte. A startupjuk alig egy éve indult, és máris dollármilliós bevételt termeltek. John Cronin zoknijait még Bob Dylan is imádja.
Amíg nem látsz benne konkurenciát, miért ne oszthatnád meg vele a tapasztalataidat? San Franciscóban, a világ legnagyobbra nőtt startupjának vállalkozókat segítő képzésén jártunk.
Balogh Péter és felesége, Balogh-Mázi Mária különös álmot dédelget: hogy a segítségükkel tíz éven belül tíz, legalább ezer főt foglalkoztató cég szülessen Magyarországon. Közös tanácsadó cégük, a Baconsult ma több mint húsz startupot mentorál.
Gyerekholmi, kismamaruha, babakocsi - ezekben az a közös, hogy csak rövid ideig van rájuk szükség. És ha már kéznél van az internet, adódott az ötlet, hogy érdemes lehet erre üzletet építeni.
Soha nem volt még annyi lehetőség jobbá tenni a világot, mint éppen 2018-ban. Ha vesszük a fáradságot, gyorsan rájöhetünk, hogy manapság a technológiának is nagyban köszönhetően szuperegyszerű segíteni bárkinek bármiben, és jóval kellemesebb érzés is, mint a világ híreit uraló depresszióban tengődni. Boldog új évet!
A „Tank You” nevet viselő francia startup 2016 óta szállít házhoz üzemanyagot. Nagyon nehezen indult be az üzlet.
Természetesen egy robotról van szó. Vera – akinek neve oroszul bizalmat, hitet jelent – már több mint kétszáz orosz vállalatnál dolgozik.
Átlagosan 40-50 százalékos megtakarítást érhetnek el, akik egy közelmúltban indult magyar startup oldalán rendelnek meg szállítási szolgáltatásokat. A cél az üres rakterek megtöltése, az útvonal optimalizálása és a legjobb ár elérése.
A régió egyik egyik legnagyobb kockázatitőke-vállalkozása, a Hiventures 30 százalékos hozammal lépne ki ki befektetéseiből, az általa megvett startup cégekből.
25 techcégre esett a választása, Ronaldo már másra esküszik.