Itt van a legsikeresebb magyar kkv-k listája
Azok a hazai cégek mérettettek meg, melyek éves árbevétele meghaladja az 1 milliárd forintot.
Azok a hazai cégek mérettettek meg, melyek éves árbevétele meghaladja az 1 milliárd forintot.
Összesen 38 millió forint díjazású pályázatot hirdet az OTP Fáy András Alapítvány, egyvalaki 15 milliót vihet haza. A pályázaton szinte bárki elindulhat, és ami még ennél is szokatlanabb: nem szükséges sem üzleti terv, sőt még az sem feltétel, hogy a kitaláló megvalósítsa a tervét. Tényleg elég csak az ötletet beadni.
Online fotóarchívumot építenek, harcolnak az élelmiszerpazarlás ellen, új technológiák alkalmazásával keltik életre a klasszikus művészeteket és mesélik el történeteiket – csak néhány megoldás azok közül, amelyek felkerültek a New Europe idei százas listájára.
Ha valakinek azt mondják a tech világban, hogy részt vehet a Web Summiton, akkor nagyjából annyira jön izgalomba, mintha egy focidrukkernek azt mondanák, hogy részt vehet a világbajnokság döntőjén. A világ egyik legnagyobb technológiai konferenciáját múlt héten rendezték meg a portugál fővárosban, Lisszabonban. 60 ezer ember látogatott el az eseményre a világ 170 országából, hogy bemutassa startupját, befektetőt keressen, üzleti partnereket gyűjtsön vagy csak tájékozódjon a trendekről.
A kelet-közép-európai régió huszonöt ígéretes társadalmi startupja versenyez a héten Budapesten. A nyertesek a Social Impact hálózat berlini központjában csiszolhatják tovább ötleteiket, építhetik vállalkozásukat.
Külföldön már hódítanak a dokkolókat kiiktató közbringarendszerek.
Az amerikai WeWork nemcsak az irodapiacot, hanem a teljes startup szcénát forradalmasíthatja. Pedig csak irodákat adnak ki.
A hirdetési felületekkel foglalkozó startup alapítóját nagyon súlyos vádak miatt tartóztatták le.
Több mint 200 millió forintos tőkebevonásra készül a cég, amelynek applikációjával nem tévednének el a turisták.
Hamarosan beüzemelik Európa legnagyobb lítium-ion akkumulátorgyárát Lengyelországban.
Több százan vonultak fel vasárnap Sydney-ben azt követelve, hogy Ausztrália engedje be az országba azokat a menekülteket, akiket jelenleg Pápua-Új Guineában és Naurun tartanak fogva.
A spanyol fejlesztők szerint az általuk fejlesztett fekvőrendőr igazságos, ráadásul jóval olcsóbb, mint a korábbi okosváltozat.
Hetedszer is a holland csapat győzött a napenergia-meghajtású autók ausztráliai gyorsasági versenyén, amelyen több mint 3000 kilométert tesznek meg a járművek Ausztrália sivatagos belsején át.
Három éven belül itt a sofőr nélküli autó – így lelkendeznek a lapok Kaliforniában, ahol jelenleg 42 cég folytat kísérleteket. Ezt hamarosan a közutakon is megtehetik, méghozzá legálisan.
Franciaországban már régi probléma, hogy a városközpontokban egyre kevesebb pékség, fodrász, optikus, zöldséges, vagyis a közvetlen közelben lakók igényeit kielégítő bolt vagy szolgáltatás működik. Főleg a százezer lakosnál kevesebbet számláló településeken sok az üres üzlethelyiség.
Mit csinálnak a mai fiatalok a startupoknál? Tényleg lustábbak, mint az idősebbek, vagy csak máshogy gondolkodnak a munkáról? Miért mennek el Magyarországról és mi motiválja őket, hogy visszajöjjenek? Mi az, hogy „értelmes munka” 2017-ben? Többek közt ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat a Bridge Budapest startup-ösztöndíjas tehetségeivel, és közben elképzeltük, hogyan lehetne élni és dolgozni egy utópisztikus Magyarországon. Riport.
Tegnap számoltunk be a magyar fejlesztésű MAP egészségfigyelő óráról, amely ha egészségügyi értékeink alapján úgy véli, hogy baj közeleg, riaszt minket is, és az orvosi felügyeletet is. Mivel fokozott olvasói érdeklődés látszik iránta, most mutatunk néhány videót és újabb képeket róla.
Nagyrészt magyarok csinálják, de a hazai mellett rögtön az amerikai piacot is meghódítaná az az okosóra, amelynél okosabb létezik, hasznosabb aligha. Egyedül élő idős embereknek fokozottan ajánlott, de bárkinek jól jöhet, aki szeretne még azelőtt jelzést kapni az egészségében hirtelen beálló változásokról, hogy az komoly gondot okozna.
A gyógyszergyártást forradalmasító Turbine.AI három kategóriában is nyert a Közép-Európai Startup Verseny hazai fordulójában – a fődíjat is hazavihették.
Az IKEA nem szívesen venne fel pluszban annyi alkalmazottat, hogy mindenkihez ki tudjanak menni összeszerelni a bútorokat, és ez nem is nagyon illene a cég filozófiájába. Segíteni azonban szeretnének a vásárlóiknak, éppen ezért megvettek egy olyan céget, amely webes kereső és "kölcsönző" rendszert hozott létre helyi szakikhoz.