Feltámad a magyar biciklifék-startup
A MiniBrake csapata egy nemzetközi megállapodásnak köszönhetően legkésőbb 2018 tavaszától megjelenik a játékboltok és sportszeráruházak polcain.
A MiniBrake csapata egy nemzetközi megállapodásnak köszönhetően legkésőbb 2018 tavaszától megjelenik a játékboltok és sportszeráruházak polcain.
A Startup Safary nevű rendezvény szervezői összegyűjtöttek 10 olyan, első hallásra meglepő szakmát, amelyek az innovatív vállalkozásoknál már léteznek, és hamarosan más cégeknél is elterjedhetnek.
A Bankszövetség többek közt az MNB-vel karöltve névpályázatot hirdetett, hogy magyarosított megfelelőt találjanak olyan angolból átvett elnevezésekre, mint az ATM vagy a startup.
Már jelentkezhetnek a magyar és régiós startupok az OXO Labs versenyére, amely 150 000 eurós befektetési ajánlattal és féléves akcelerátor programjával kecsegteti a résztvevőket.
Egy startup tagjai és a befektető közötti egyensúly fenntartása érdekében érdemes ismerni azokat a gyakorlati megoldásokat, amelyekkel könnyebb lehet elkerülni a lehetséges konfliktusokat.
A Foursquare-en és a TripAdvisoron megszokott, részletes információkon és értékelési lehetőségeken túl online asztalfoglalási lehetőséget is kínál több mint 200 hazai étteremhez az Etterem.hu nevű magyar gyűjtőoldal.
A fintech az új startup, már ami a nemzetközi hájpot és az irdatlan mennyiségű befektetést jelenti. Az elmúlt 2 évben csak Európában 13 milliárd dollárt fektettek be fintech cégekbe. A FinTechShow-n az a 15 magyar cég mutatkozik be, amelyek hozzájárulhatnak, hogy Magyarország komoly tényező lehessen a területen.
Az alapító hosszas blogbejegyzésben meséli el a Yummber tündöklésének és bukásának történetét, a személyes hibáktól a NAV-os vegzálásokig. A leghasznosabb tanulságokat kigyűjtöttük az írásból.
A magasra törő sztár neve: Cabin Spacey. Nem elírás, nem Kevin Spacey, sőt nem is kártyavár, hanem majdnem igazi ház. Ezen a néven képzel el háztetőre építhető otthonokat egy berlini startup cég.
Vienna WOW néven üzletfejlesztési programot indít az osztrák piacra lépő magyar vállalkozóknak a bécsi és budapesti szcénában is aktív Loffice. Félévente lesz konzultációs nap, az elsőre közel a jelentkezési határidő.
Súlyosan sérült és egészséges gyerekek együtt használhatják azokat a játszótéri játékokat, amelyekkel a MagikMe megnyerte a nemzetközi női startup verseny budapesti elődöntőjét.
A fejlett audiótechnológiával foglalkozó magyar csapatot több ezer cég közül választották ki az egyik legnevesebb startupokat támogató nemzetközi programba, a Techstarsba.
Ma hozta nyilvánosságra a világ legismertebb inkubátora és befektetője, a Y Combinator az aktuális szemeszterében részt vevő cégek listáját. A programot elvégzett startupok a világ abszolút élvonalába tartoznak, és idén először egy budapesti csapat, a Bitrise is köztük van.
A szlovén cég találmánya ugyanakkor csak kinézetében emlékeztet egy harisnyatartóra, valójában az ing gatyában tartása a célja.
Európa után Észak-Amerikába és Ausztráliába is megkezdték a Brewie konyhabarát automata sörfőző gépeinek kiszállítását. A magánemberek mellett cégek, egyetemek, ügynökségek, de még gyógyszertár is szerepel a megrendelők között.
Tudja, mi az az egyre intelligensebb, tanuló algoritmus? És azt, hogy mire jó? A magyar Starschema egyik alapítójából próbáltuk kiszedni, mivel lehet berobbanni a globális techbizniszbe – merthogy nekik sikerült. A vállalat megbízói között ma olyan óriások vannak, mint az Apple, a Facebook, a Walt Disney vagy éppen a Netflix.
A világ legnagyobb tech show-ján négy cég képviseli Magyarországot. A Las Vegas-i CES nyújtja a legátfogóbb képet arról, hogy milyen irányba tart a mindennapi életünket meghatározó, fogyasztói technológia, melyek a legújabb trendek, termékek és vívmányok.
A kormány elfogadta Magyarország Digitális Startup Stratégiáját (DSS), melynek célja az innovatív, nagy növekedési potenciállal rendelkező startup vállalkozások létrejöttének és fejlődésének támogatása. A hosszú távú stratégia virágzó startup központtá fejlesztené Budapestet, illetve a kapcsolódó vidéki egyetemi kutatóközpontokat.
Nem csak a celebek látják hasznát a fejlesztésnek: a kis budapesti irodában dolgozó fiatalokra az Apple is felfigyelt, miután a felhasználók kizárólag a magyar cég applikációja miatt kezdték megvásárolni az iPad Pro tabletet.
A megszokott pontozási rendszer helyett egyetlen mozdulattal értékelhetik a filmrajongók az alkotásokat a Kiflee rendszerében, ahol mindössze arról kell nyilatkozni, hogy megnéznék-e újra a filmet.