Okuljon! Az ötlet jó volt, még pénz is volt, mégis elbuktak
Rossz pénzügyi tervezés, megváltozott jogszabálykörnyezet vagy új piaci helyzet – ezek a leggyakoribb okai a startup bukásoknak. Pedig még pénz is volt bennük.
Rossz pénzügyi tervezés, megváltozott jogszabálykörnyezet vagy új piaci helyzet – ezek a leggyakoribb okai a startup bukásoknak. Pedig még pénz is volt bennük.
Nem valamiféle pénzügyi valóságshowba, de szem előtt lévő mentornak állt Oszkó Péter volt pénzügyminiszter.
Számos hazai startup épít bizniszt a rövid távú lakáskiadásra, lakásüzemeltető, mosodai és takarító cégek utaznak az AirBnB-vonaton
Naná, hogy magyarok indították el azt az Ausztráliában bejegyzett vállalkozást, amely főleg indiai párok lakodalmára szervez esküvőturistákat. Ki másnak jutna ilyesmi az eszébe?
Észak- és Dél-Amerikában terjeszkedik, Brazíliában piacvezető, és még 13 afrikai államban is megjelenik idén a nagykanizsai Statzup. A fantasyjátékokat gyártó cég ezzel az első igazán globális szereplő a piacon, mert az egyesült államokbeli két konkurensük nem merészkedik angol nyelvterületen kívülre.
Semmelweis Ignác után most egy magyar startup könnyítheti meg a kórházak életét. A HandInScan csapata egy olyan digitális rendszert fejlesztett, amely alkalmas az egészségügyi dolgozók kézfertőtlenítési eljárásának kiértékelésére – közvetlen és objektív módon.
Olaszországból és Chiléből is Budapestre költözik egy-egy startup vállalkozás, hogy részt vegyen a Design Terminál legújabb mentorprogramján.
Már amit az oldalon talál. Ugyanis a közösségi gazdaság újabb szereplője csak az egyszerű és biztonságos online piacteret biztosítja, a termékeket magánszemélyek vagy cégek tölthetik fel.
Milyen a stróman, ha magyar? És milyen az, amikor ráadásul ezt az intézményt már állami szintre emelik? El tudja képzelni, mennyire nyomasztó lehet Rogán Antal szomszédja lenni? Ok, talán feledteti ezt 12,5 milliárd állami megbízás, de akkor is. Csetényi Csaba például azt modja, ő majdnem elköltözött. Ilyen ügyek feltárásával jelentkezett e héten a HVG. Nagy Gábor szubjektív lapajánlója.
FFF, vagyis Family (család), Friends (barátok) és Fools (bolondok) – a nyugati világban jellemzően ők segítik induláskor a startupokat. De mi a helyzet Magyarországon?
Ötvenmilliárdos, innovatív cégekre fókuszáló állami kockázatitőke alapot gründol a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH), a Jeremie utódjaként pedig százmilliárdos tőkeprogram indul.
A magyar startupok jelentős része az amerikai piacra készül, miközben úgy tűnik, hogy az európai piacon könnyebb érvényesülni, ráadásul bevételt termelni is.
A Route4U csapata egy évvel ezelőtt mutatta be kerekesszékes útvonaltervező mobilappját, amelynek promóciójában a nagysikerű Till Attila-film, a Tiszta szívvel gárdájának néhány tagja is részt vett. Utánajártunk, mi történt velük az elmúlt egy évben.
Hiába a világmegváltó ötletek és a kezdeti lelkesedés, ha a startupok alapítói nem rendelkeznek kellő rutinnal és megfelelő háttérismeretekkel az üzleti életben. A statisztikák szerint az induló vállalkozások fele öt éven belül elbukik. A túlélők azonban jó eséllyel sikerre viszik cégüket. De hogyan kerülhetünk utóbbiak közé?
A kerékpárgyártás megreformálójaként harangozták be hat éve a lánc helyett kötélmeghajtással működő Stringbike-ot, amelyek azóta mégsem lepték el a bringautakat. A cégalapító most elmesélte, miért nem.
Nyolc inkubátor kapott ötmilliárd forintot és szakmai támogatást, hogy a konvergencia-régiókban is létrehozza az ígéretes innovatív ötletek felkutatását, fejlesztését és finanszírozását szolgáló közösségi és képzési bázisokat.
Szekeres Péter piackutató és médiaelemező cége az áttörés előtt többször csődközeli állapotba került. Bár a kemény munka, a szerencse és a párizsis zsemlék átsegítették a válságokon, azt vallja, érdemes előre kijelölni azokat a korlátokat, ameddig eredmény hiányában már nem érdemes elmenni.
"Nem volt zökkenőmentes" a gyerekeket programozni tanító magyar robotjáték piacra vitele, bajba került a Codie, a céget most felszámolják. A fejlesztők egy szomorú üzenettel búcsúztak mindenkitől, különösen a gyerekektől.
Május végéig sikerült mind a 130 milliárd forintot kihelyezniük a kockázati alapkezelőknek.
A felhasználók tartózkodási helye alapján küld akciós ajánlatokat egy app, de persze csak az érdeklődési körbe passzolókat. A fejlesztésben egy állami alap is lát fantáziát.