szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy magyar fejlesztésű weboldalon az OTP Bank ügyfelei megtekinthetik a 2022-es pénzügyi statisztikáikat, benne számos érdekes részlettel.

Ismét eltelt egy év, és minden bizonnyal sokan tettek pénzügyi fogadalmakat is, hogy az idei évben jobban figyelnek a költéseikre.

Mindehhez jó alap lehet Gáspár Róbert, a WizzAir és a Mito frontend fejlesztőjének új projektje, mely a tavalyi költéseink áttekintésében segíthet. A budget.robi.dev oldalon elérhető felület ugyanis személyes pénzügyi statisztikákká alakítja azokat, hogy segítsen az elmúlt 1 év pénzügyeit különböző szempontok alapján kiértékelni – ám ez egyelőre csak az OTP Bank ügyfelei számára érhető el.

A következő módon lehet használni a felületet: először is, az OTP Internetbankból le kell tölteni a tranzakciókat. Ehhez belépés után a „számlatörténet” menüpontra kell navigálni, majd a „Tranzakciók letöltése” gombra kell kattintani. Itt lehet a dátumok megadása után letölteni egy Excel-fájlt. Ezt az oldal tetején lehet feltölteni, és így el is készült a kimutatásunk.

Elérhető egy demó mód is, melyből látható, hogy az oldal a költéseinket több módon is összesíti: láthatjuk, mennyi volt az összes bevételünk és kiadásunk, mire költöttünk a legtöbbet és mire a leggyakrabban.

Végül egy kördiagramon azt is megtekinthetjük, mire milyen arányban költöttünk a 2022-es évben, valamint alatta az is látható, hogy az év folyamán hogyan viszonyultak a bevételeink a kiadásainkhoz. Lehetőség van az összegek elrejtésére is, ha például egy ismerősünknek mutatnánk meg, mire milyen arányban költöttünk – de nem szeretnénk megosztani vele, pontosan mennyit.

Mivel érzékeny pénzügyi adatokról van szó, a fejlesztő az oldal biztonságossága kapcsán azt írta, az csak úgynevezett kliens oldali logikát tartalmaz: ez azt jelenti, hogy az általunk feltöltött fájlokat a böngészőben futó JavaScript vagy egyéb kód használja, de nem lesznek továbbítva semmilyen szerverre. „Ebben az esetben a fájlok csak a böngészőben vannak tárolva, és nem érik el őket külső személyek. Tehát betöltés után akár internetkapcsolat nélkül is használhatod az oldalt” – magyarázta a fejlesztő.

Ha pedig valaki a személyes inflációs kiadásaira is kíváncsi, akkor itt kiszámolhatja:

HVG Személyes Inflációs Kalkulátor - számold ki, mekkora a saját inflációd!

Elkészítettük a kalkulátort, amellyel bárki kiszámolhatja, mekkora inflációval szembesül.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!