Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Új munkaerőpiaci mutatót vezetett be az Eurostat, az EU második legrosszabb helyére kerültünk benne.
Egy új mutatót készített az Eurostat, hogy össze lehessen hasonlítani az egyes államok bérszintjét. Az eredmény számunkra lehangoló: a magyar fizetések a második legrosszabbak az EU-ban.
A kereseti adatokkal a probléma általában az, hogy a teljes állásban alkalmazottak fizetését veszi csak számításba és a legkisebb, jellemzően rosszabbul fizető cégek dolgozói is sokszor kimaradnak belőle. Az unió statisztikai hivatala most ezt próbálta ellensúlyozni, és a munkaerőpiaci adatokból kiszámolták, hogy mennyi volna az átlagbér, ha a részmunkaidősöket is beleszámolják, úgy, hogy a fizetésüket átváltják 40 órás munkahetire.
Ez alapján Bulgáriában 10 300, Magyarországon 12 600, Romániában 13 ezer euró volt egy évi korrigált bruttó átlagkereset 2021-ben éves átlagban. Akkori évi középárfolyamon 359 forintos euróval számolva – régi szép idők – ez havi 377 ezer forintos bruttó átlagot jelentett Magyarországon. Azóta a bérek jelentősen nőttek, de a forint is nagyot gyengült, vagyis euróba átszámítva valószínűleg még tovább romlott a helyzetünk.
Az EU három legjobb adata a luxemburgi 72 200, a dán 63 300 és az ír 53 300 euró. Az osztrák fizetések az unió ötödik legjobb helyére voltak elegendőek.
Mindez egybecseng azokkal a szintén 2021-ről szóló fogyasztási és szegénységi adatokkal, amelyeket az Eurostat a múlt héten tett közzé: a magyaroknál kevesebb pénzt csak a bolgárok tudtak költeni.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mozikban a film, amely valóra váltotta Scarlett Johansson álmát. Neki már biztos jó, de jól jár-e mindenki más, aki nem Scarlett Johansson?
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
A Pfizer vezérével folytatott titkos üzenetváltásai miatt.