„Nem lényeg a tankötelezettség” – mondta a szakképzési államtitkár
Pölöskei Gáborné szerint 16 éves kor fölött a szülőknek kellene gondoskodniuk gyermekeik taníttatásáról.
Pölöskei Gáborné szerint 16 éves kor fölött a szülőknek kellene gondoskodniuk gyermekeik taníttatásáról.
Az intézkedések egyik következménye az lehet, hogy megnehezítik a munkavállalók külföldre áramlását.
Akár a minimálbért is elérheti a szakképzésben tanuló, jó eredményű diákok juttatása.
Szijjártó Péter csepegtetett részleteket.
A kormánynak 9 éve volt megreformálni a szakképzést, rengeteg dolog történt is, de most újabb reform jön tengernyi pénzért.
Az iparkamara elnöke szerint hiába a magyar az egyik legképzettebb, legjobb munkakultúrával bíró és arányaiban is kedvező árú munkaerő a világon, a profit mindent visz. Parragh László a hvg.hu.nak adott interjújában azt mondta, ha a magyar kormány nem adott volna milliárdokat a német autógyárnak, fizetett volna Szlovákia vagy Románia. Az elnököt kérdeztük arról is, hogy mekkora a befolyása az oktatásra, kudarc volt-e a szakoktatás átalakítása, valamint a tankötelezettség felső korhatárának csökkentése.
A képzés nem 4+1, hanem 5 éves lesz, a diákok egyszerre érettségiznek majd és teszik le a technikumi képzést.
Vajon jót tesz a kormány azzal, ha a technikumot végzett diákok könnyített feltételekkel (vagy ahogy a szöveg fogalmaz, felvételi nélkül) kerülnének be a szakmájukhoz passzoló egyetemekre? Ebben a diákszervezet képviselője, illetve a Rektori Konferencia elnöke sem biztos, ahogy több nyilatkozónk azt mondja, ezzel a jelenleginél is jobban leszűkítik a diákok lehetőségeit.
A minisztérium cáfol, marad a 16 év, de a szakképzési rendszerhez tényleg hozzányúlnak.
Nem sikerült vonzóvá tenni a szakképzést, ezért az Innovációs és Technológiai Minisztérium újabb változásokat vezetne be a rendszerben.
2010 óta ugyanolyan módon végzik ki az intézményrendszereket. A közoktatás, a felsőoktatás, a média, a bíróságok után most a szakképzés és az Akadémia van soron.
Letaszította a trónról az évek óta vezető társadalombiztosítási ügyintézői képzést a bérügyintézői – derül ki a Perfekt Zrt. OKJ-s toplistájából. Az ipari képzések közül a targoncavezetői a legnépszerűbb.
Szégyenkezhet a kormány a legújabb uniós jelentés miatt: míg uniós átlagban egyre kevesebb a korai iskolaelhagyó és több a diplomás, itthon ez pont fordítva van. És az csak a kisebbik gond, hogy ezzel szembemegyünk az uniós vállalással. Az oktatási szakértő szerint becstelen, amit a kormány művel.
Korlátozott a szakképzés a Miskolci Egyetemen, ezért a fiatalok a fővárosba vagy Debrecenbe mennek tanulni – és vissza sem térnek Borsodba.
A cél az, hogy Magyarország 2030-ra Európa első öt olyan országa közé tartozzon, ahol a legjobb élni, lakni és dolgozni.
Jó választás lehet a most induló, Külkereskedelmi Szakgimnázium azoknak az érettségizetteknek, akiket nem vettek fel idén a felsőoktatásba, esetleg egyelőre nem is céloztak meg egyetemet.