Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A kormánynak 9 éve volt megreformálni a szakképzést, rengeteg dolog történt is, de most újabb reform jön tengernyi pénzért.
Évente ötvenmilliárd forint jut a szakképzés átalakítására, ötezer vállalati szakembert képeznek át, és tizenötezer diák kaphat ösztöndíjat - írja szerdai számában a Világgazdaság. A lapnak Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a 2020. szeptember 1-jén induló új, alapvetően keresletvezérelt szakképzési modellel kapcsolatban hangsúlyozta, ezt az átalakítást nem lehet megspórolni, mert Magyarország versenyképessége múlik rajta.
A tervek szerint 2022-ig összesen 150-200 milliárd forintot fordítanak a szakképzés rendszerének fejlesztésére, a stratégia tartalmazza egyrészt az infrastrukturális háttér felújítását, modernizálását, a szakoktatók bérének a rendezését és az ösztöndíjrendszer megújítását is. Emellett létrejönne egy munkaerőpiaci előrejelző rendszer, és tanulói munkaszerződést vezetnének be.
Magyarországon az európai átlagnál kevesebben vesznek részt a szakképzésben, ezért van szükség az átalakításra. Az MKIK elnöke szerint ugyanakkor az eredményeket illetően kellő óvatossággal kell előretekinteni, mivel ez hosszú távú stratégia.
Parragh László itt mondta el a hvg.hu-nak, miért olyan jó, amit a kormány tett a szakképzéssel, és miért kell mégis változtatni rajta.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Játékosai az új szezonban “Forever 20” feliratú mezben fognak játszani. Jota a 20-as számot viselte.