Elvileg végzett a KSH a rendkívül furcsa szegénységi adatok felülvizsgálatával, de nem árulták el, mire jutottak
Pedig bőven lenne mit megmagyarázni.
Pedig bőven lenne mit megmagyarázni.
Látszik, hogy a leszakadás sokkal kevesebb embert fenyeget, mint korábban, ám aki egyszer beragadt a szegénységbe, az nem sok segítséget kap ahhoz, hogy visszakapaszkodjon. Több százezer ember szembesült a tartós munkanélküliség után új kihívásokkal: a lakhelyétől távol végez monoton munkát olyan fizetésért, amely csak a korábbi segélyénél magasabb.
A szegénység furcsa méréseiről volt szó a Társadalomtudományi Kutatóközpont konferenciáján, de azt is bemutatták, hogy az osztrák és a szlovák határ környékén rengetegen kezdtek el nem Magyarországon adózni.
Egy parlamenti vizsgálóbizottság felállítását is kilátásba helyezték, amely feltárja az elkövetett hibákat.
A jövedelmi szegénységre vonatkozó ábrákon hatalmas kiugrás jelent meg pont a szegénységi küszöb fölötti sávban 2017 után. Ez nem lehetett természetes sem az ezt kimutató kutatók, sem a KSH korábbi elnökhelyettese szerint. Tudományos elemzés vitatja a KSH szegénységi adatainak hitelességét.
Uniós összehasonlításban is a sor végén állunk, csak Romániában és Szlovákiában mélyebb a szegénység.
Magyarország az egyike azon uniós tagországoknak, ahol a leginkább mélyült a szakadék a szegénységi küszöb alatti és feletti jövedelemmel rendelkezők között.
Csak Romániában rosszabb a helyzet az uniós tagországok közül.
A helyzet Magyarországon még rosszabb az uniós átlagnál is.
Majdnem minden társadalmi körben csökkent a szegények száma, egyedül a munkanélkülieknél nincs javulás. Az egyenlőtlenségek nőttek, a nagycsalád pedig továbbra is szegénységi kockázatnak számít – erre jutott a KSH, amikor a háztartások életszínvonalát elemezte.
Nem migrációs költségvetést készít az EU – mondta el a hvg.hu-nak az Európai Bizottság foglalkoztatásért és szociális ügyekért felelős főigazgatóságának főigazgató-helyettese. A bolgár főtisztviselő szerint az uniós források eddig nem igazán segítették a szegények felzárkózását sem, ezen jó lenne változtatni 2020 után.
Egy újabb uniós szégyenlista élén Magyarország.
Az áldozatok fele a fűtetlen lakásban hűlt ki.
Több mint másfél millió magyar él a legnagyobb nélkülözésben, de rajtuk kívül még egymillió embert fenyeget a szegénység. Különösen nagy bajban vannak a vidékiek, a nagycsaládosok és az egyedülálló szülők.
Riadót fújt a svájci konföderáció statisztikai hivatala. A most közzétett legfrissebb adatok szerint ugyanis a Svájcban szegénynek tekintettek aránya eléri a hét százalékot.
Ez az állami statisztikai hivatal megállapítása, vagyis az orosz mérce szerint is ilyen rossz a helyzet Putyin 140 milliós országában.