Megoldásért kiáltó, milliókat érintő téma sikkadt el az EP-kampányban
A már-már megfizethetetlen lakbérekről alig esett szó a kampányban, pedig a lakhatás egyre több uniós polgárnak okoz fejtörést – írja a párizsi Le Figaro.
A már-már megfizethetetlen lakbérekről alig esett szó a kampányban, pedig a lakhatás egyre több uniós polgárnak okoz fejtörést – írja a párizsi Le Figaro.
Vagyonrekordot döntöttek a brit szupergazdagok.
Még gazdagabbak lettek a szupergazdagok az előző egy évben – számolta az Oxfam.
Lánya nevére hozott létre bizalmi vagyonkezelői alapítványt (trust-ot) a Kajmán-szigeteken Kína egyik legnagyobb építési vállalkozója, akinek vagyonát a Forbes 5,7 milliárd dollárra becsüli.
A szupergazdagok tavaly több mint 150 olyan házat vagy luxuslakást vettek, melynek értéke meghaladta a 25 millió dollárt. Hongkong, New York és London a listavezető.
Rekordütemben gyarapodnak az indiai szupergazdagok, de közben a korrupció és a nepotizmus példátlan egyenlőtlenséget hozott létre. India a vadkapitalizmus korába érkezett.
Az ok az egyenlőtlen fejlődés. Kínában és Indonéziában az emberek 90, a Fülöp-szigeteken valamivel több, mint 50%-a véli úgy, hogy valamit tenni kell a társadalmi egyenlőtlenség fokozódása ellen – írja a Világbank friss jelentése, mely a globális gazdaság legsikeresebb régiójával, Ázsia keleti részével foglalkozik.
Warren Buffett, akit sokan az USA legnagyobb befektetőjének tartanak a most élők közül, szabadidejének 80%-át az olvasásnak szentelte, amikor összehozta hatalmas vagyonát.
Közel 10 ezer milliárd forintot vesztettek a világ leggazdagabbjai egyetlen nap alatt, miután az amerikai politikai felindulás a tőzsdéket is elérte.
Mindenki megnézheti, mekkora vagyona van a leggazdagabb embernek, aki vele egy évben született. A legkönnyebb dolguk az 1992-eseknek van, nekik csak százmillió dollár kéne az első helyhez, bezzeg az 1955-ösöknek még 86 milliárd kellene.
A szegénység és a társadalmi egyenlőtlenségek ellen küzdő brit szervezet, az Oxfam egy nemrég publikált jelentésében arra a következtetésre jutott, hogy a Microsoft alapítója, a világ jelenlegi leggazdagabb embere lehet a földkerekség első billiomosa. Amerikai dollárban számolva.
Legalábbis azok, akik a saját erejükből szereztek nagy vagyont, és nem álltak le a csúcson sem. Munkakezdés előtt két-három hajnali óra aranyat ér a modern menedzser számára! – állítja Thomas C. Corley, aki könyvet adott ki 177 olyan szupergazdagról, akik saját erőből jutottak fel a csúcsra.
Harmincmillió dollár – tisztán. Ekkora vagyonnal kell rendelkeznie annak, aki a legfelső egy százalékhoz szeretne tartozni.
A világ 62 leggazdagabb embere mára akkora vagyonnal rendelkezik mint a Föld lakosságának szegényebbik fele, mintegy 3,5 milliárd ember együttesen, miközben a szupergazdagok még gazdagabbak, a szegények pedig még szegényebbek lettek – állapította meg hétfőn az Oxfam nemzetközi segélyszervezet.
Egy kutatás szerint a világ szupergazdagjai egyáltalán nem szánnak időt, pénzt és szaktudást sem arra, hogy a jövedelmi egyenlőtlenségekkel foglalkozzanak. Legalábbis prioritási listájukon ez az elem igencsak hátul szerepel.