Csapolt sör üvegből
Meglehetősen nagy titkolózás után végre kiderült, hogy mire készültek hetek óta egy terézvárosi ház lakásában, ahol egy estére megnyilt a Fresh Pub. Teljesen legálisan. Szerdán debütált az új magyar sörlelemény.
Meglehetősen nagy titkolózás után végre kiderült, hogy mire készültek hetek óta egy terézvárosi ház lakásában, ahol egy estére megnyilt a Fresh Pub. Teljesen legálisan. Szerdán debütált az új magyar sörlelemény.
Ismét új helyszínen, ezúttal Budapest szívében, az Andrássy úton jelenik meg szeptember 20-21-én a Street Food Show-val összekötött Főzdefeszt. Ezen a különleges hétvégén a Clark Ádám tértől a Vajdahunyad várig csak gyalog lehet végigsétálni.
Aggasztja a Pécsi Sörfőzde Zrt. vesztesége az osztrák sör- és ásványvízgyártó Ottakringer anyavállalatot, ennek ellenére jelentősen javította eredményét a fél évben.
Meggondolta magát a nyár, és a meteorológiai ősz beköszöntével, visszatér. Legalábbis ezt ígérik a heti 27-28 fokos előjelzések. Akkor viszont jöhetnek még a jéghideg sörök. Vagy mégsem?
Kattintható térkép készült a világ országainak alkoholfogyasztási adataiból. A magyarok mindhárom alkoholtípust - sör, bor, pálinka - előszeretettel fogyasztják. De vajon ki iszik többet, az oroszok vagy az ukránok? És mennyi pia fogy az iráni bulikon?
„A jó sör és a jó harapnivaló demokratikus alapjog” – hirdetik a 8. Főzdefeszt szervezői. Idén már másodszor szervezik meg a rendezvényt szeptember 20-21-én, ráadásul különleges helyszínen: az autómentes nap miatt a lezárt Andrássy út kellős közepén. A Főzdefeszt a júniusihoz hasonlóan kiegészül a Street Food Show-val is, s így már hazánk legnagyobb gasztronómiai fesztiváljának számít.
Az szinte teljesen bizonyos, hogy aki megfordult már Prágában, vagy akár cseh kocsmák bármelyikében, az találkozott az újabban nálunk is fel-feltűnő, ecetes lében pácolt cseh szafaládéval, közismertebb nevén az utopeneccel, azaz vízbefulladttal.
Sörösrekeszek borultak le egy kamionról pénteken, az M0-ás autóút dunaharaszti felhajtójánál - az MTI fotósorozatot közölt a látványról.
Csapszék, csehó, ivó, késdobáló, krimó, lebuj, talponálló. Melyikbe mennénk be szívesen? Egy söntésbe minden további nélkül betámasztunk egy pofa hideg sörre. Pláne, ha belga.
Növekedett a magyarországi söripar árbevétele 2013-ban az előző évhez képest, a növekedés azonban elsősorban a jövedékiadó-emelkedés továbbgyűrűző hatásának tulajdonítható - közölte a Magyar Sörgyártók Szövetsége pénteken az MTI-vel.
Úgy tűnik, ír bevándorló ősök ide vagy oda, a tengerentúlon egyre kevésbé értékelik a fekete, krémes Guiness sört. Észak-Amerikában 6 százaléknyit esett az eladások száma az elmúlt 12 hónapban – jelentette a Guiness forgalmazója, a Diageo (DEO). Az esés az egy évvel korábbi 2 százalékos eladási csökkenést követte. Menteni kell, ami menthető. Jön a szőke Guinness.
Remek infografikán mutatja be a Finances Online, hogy a világon hol a legolcsóbb és hol a legdrágább az ital, hol költenek rá a legtöbbet és a legkevesebbet, és így tovább. Magyarország egy listán szerepel.
Hat évvel ezelőtt, 2008-ban gabonanemesítéssel kezdődött, és most júliusban fejeződött be az a program, aminek a végeredménye Magyarország első, saját biosöre. Az Alakor már az élelmiszeráruházak polcain van.
Három fordulóban több tucat versenyző mérte össze tudását, hogy aztán a döntőben kiderüljön, az öt legjobb közül, ki képviseli hazánkat a nemzetközi sörcsapolási verseny világdöntőjén Amszterdamban.
Ha az ember német csapat meccsét nézi, természetesen sörrel oltja a szomját, mely egyben nyugtatgatja a döntő mérkőzés izgalmain erősen felajzott lelkét és idegrendszerét. A sör mellé pedig valami németes harapnivaló is dukál.
Különféle értékétárgyak mellett pár doboz sört is ellopott Balatonberényen az a két alak, akit aztán gyorsan el is kaptak - írja a police.hu.
Tessék megkapaszkodni. Alapállásból német eredetű lagert, aztán egy másik foci nagyhatalomtól honosítottat, nevezetesen angol porter típusút.
A mickolci Tóth László és cége a sör-Oscarnak is nevezett amerikai versenyen nyert aranyérmet.
Brazíliában, ahol a legnagyobb felvonulásokat, karneválokat rendezik a világon, s ahol Dél-Amerika legnagyobb stadionjában, a Rio de Janeiró-i Maracanãban kerül sor jövő vasárnap a foci-vb döntőjére, film és könyv készült az utcai ételekről és italokról. Nézzük, mit eszik az utca embere, mielőtt beül majd az óriási, közel 90 ezer fős nézőterű arénába szurkolni.