Sanna Marin belekóstol a show businessbe
A világ legfiatalabb miniszterelnökeként kezdte, most a szórakoztatóiparban próbálja ki magát.
A világ legfiatalabb miniszterelnökeként kezdte, most a szórakoztatóiparban próbálja ki magát.
Sokan vélik úgy, ha csak néhány száz forintot tudnak adományozni, az csak csepp a tengerbe. Az OTP Bank azonban bebizonyította, hogy ez egyáltalán nincs így, és az apró segítségekkel is jelentős hatással lehetünk mások jövőjére. Az OTP Bank digitális felületein 100-200-500 forintos adományok ajánlhatók fel, az egyik támogatható szervezet jelenleg a hátrányos helyzetű gyerekek számára zenei képzést nyújtó Snétberger alapítvány.
A munkavállalói elégedettség, az emberközpontú működés egyik és talán legfontosabb alappillére a sikeres, jól működő nagyvállalatnak– legalábbis ezt vallják a több mint 100 éves Electroluxnál. A dolgozói élmény és jóllét a koronavírus-járvány okozta kihívások miatt ma talán fontosabb, mint valaha. Többek között erről is beszélgettünk az Electrolux Country HR-vezetőjével, Könczöl Zoltánnal.
Az állami milliárdokból indult médiaképzésnek nézett utána a Szabad Európa Rádió. A képzésben részt vevők maguk is tisztában vannak vele, hogy a programban kormánylapok és a közmédia számára nevelnének utánpótlást, de legalább jól fizetnek.
A jegybankelnök szerint ötszáz év után már nem tőke a legfontosabb a fejlődéshez, hanem a tehetség.
Mit kezdhet egy fiatal ma az ötleteivel? Hol és hogyan találhat támogatásra, együtt gondolkodásra és mentorálásra? Körbenéztünk, hogy működik ez a nagyvilágban – és itthon, hogyan lesz egy jó és merész gondolatból támogatott projekt.
Szíjj László másfél éven át havi 120 ezer forintot hajlandó fizetni azoknak a fiataloknak, akik megírják, miért az útépítés a legizgalmasabb szakma.
A roma tehetségkutatással foglalkozó szakember szerint Ruszó Tibi története nem csak a "te voltál a legjobb, neked kellett megnyerni" - sztori, sokkal több annál.
El tudják képzelni, hogy a tanév lezárta után vannak gyerekek, akik felkerekednek a Balatonhoz, ott pedig idejük egy részében iskolapadban ülnek és matekoznak? Mindezt nem büntetésből, hanem szerelemből teszik. Az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó fonyódi táborában jártunk.
Yvonne Dederick, a TV2 korábbi tulajdonosa, egyben ex-ügyvezető igazgatója a tehetséggondozással foglalkozó cégbe fektet pénzt.
Minden gyereknek úgy kéne megismernie a világot, ahogy itt erre lehetőség nyílik. A közoktatási rendszer mégsem támogatja a cikkünkben bemutatott tehetségkutató kezdeményezést, jóllehet az egyik kis tanítvány már a Louvre-ban is állított ki.
Kihirdették a Magyar Időknél rovatvezetői feladatokat ellátó Orbán János Dénes nevével fémjelzett, Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit Kft (KMTG) első irodalmi pályázatának nyerteseit. A lista nem csupán az állami pénzen irodalmi tehetséggondozásban részesülő fiatal író- és költőpalánták neveit tartalmazza, hanem a mentorokét is, akik közt megtaláljuk a Kukorelly Endrét leütő szerzőt, de a 888.hu portál egyik volt munkatársának is jutott hely a csapatban.
A nagymértékben megszaporodó bürokrácia elképesztő eseteket produkált a közoktatásban, nem csak a tervezhetőséget, de a napi működést is teljesen ellehetetlenítette a Klik rendszere az iskolákban. Volt, ahol a pályázati pénzek öt hónapos csúszása miatt a tanárok fizették a tehetséggondozó program költségeit, az ügyintézés miatt lényegesen drágultak projektek, de előfordul olyan is, hogy egy akciós repülőjeggyel megoldható tanulmányútról kellett lemondani, mert lassú a közbeszerzés.
Bartók módszerével, az ország több régiójába elzarándokolva kutattak fel Both Miklósék ismeretlen tehetségeket. Megalakították a Palimo Story nevű zenekart, amelynek elképesztő története legalább olyan érdekes, mint ahogy a kárpát-medencei zenéket a rock húzásával felturbózzák és előadják. Kedden jön ki a CD-jük. Kis ká-európai mese sok tanulsággal.
Minden szülő azt gondolja, hogy az ő gyereke különlegesebb, mint a többi. Ez így is van, de nem mindenki tehetség, és nem is mindenki akar az lenni. Ha mégis az, könnyen rossz irányba nyomhatja a szülő, a pedagógus vagy a média. A tanárok és a tanítási rendszer lehetőségeiről és hibáiról, a felgyorsult világba születettekről, a digitális bennszülöttekről és az őket sokszor alig értő generációról, a digitális bevándorlókról is kérdeztük Gyarmathy Éva pszichológust.
„Elengedné a gyerekét egy tehetségkutató műsorba?” – tette fel a kérdést egy szombati kerekasztal-beszélgetésen a nyitókérdést a moderátor, Lévai Balázs. A közönség nagy része nemmel szavazott, még Tóth Vera, egykori Megasztár-győztes is feltette a kezét.
A tehetséggondozásban legalább öt éven keresztül kiemelkedő teljesítményt nyújtó pedagógusok vesznek át díjat 400 ezer, illetve 250 ezer forint összegben. Több száz tanár díjaztak a Bonis bona díjjal.