Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az állami milliárdokból indult médiaképzésnek nézett utána a Szabad Európa Rádió. A képzésben részt vevők maguk is tisztában vannak vele, hogy a programban kormánylapok és a közmédia számára nevelnének utánpótlást, de legalább jól fizetnek.
Ilyeneket és ehhez hasonló dolgokat mondtak a Szabad Európa Rádiónak azok a fiatalok, akik részt vesznek vagy vettek a Nemzeti Tehetséggondozó Nonprofit Kft. (NTGN) által 2019-ben állami milliárdokból indított újságíró-oktatásban. A Szabad Európa Rádió hosszú cikkben járta körül az NTGN képzését.
A lap szerint a képzésben a kormánypárti sajtó és a közmédia számára oktatnak újságírást, a korábban ígért tehetséggondozás helyett inkább káosz van, az egyéni tanrend helyett poroszos hozzáállás, de legalább tisztességes ösztöndíjat kapnak a résztvevők: havi nettó 200 ezer forintot. Ezért egyébként többen úgy is bent maradnak, ha nem érzik jól magukat, és szakmailag sem tartják hasznosnak.
A képzésről kiderül még a cikk szerint, hogy nincs jól megszervezve, nincs tanterv, nem világosak az elvárások, nem tudni, milyen az akkreditáció, és visszajelzést sem minden tanártól kapnak a résztvevők. A lap jelezte, hogy amikor elkezdtek felkutatni résztvevőket, Gáspár Kinga a képzés tanulmányi igazgatója minden diákot figyelmeztetett, hogy ne nyilatkozzanak, és maga sem válaszolt a rádió megkeresésére.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.