Schilling Árpád: Itt most eltipornak valamit, ami színház és film és magyar
A rendező a hétfői SZFE-tüntetés után egy Facebook-bejegyzésben azt írta: amit Vidnyánszky Attila az egyezkedésről állít, az „nettó alázás”.
A rendező a hétfői SZFE-tüntetés után egy Facebook-bejegyzésben azt írta: amit Vidnyánszky Attila az egyezkedésről állít, az „nettó alázás”.
A hallgatók még a hétfő esti tüntetés után állítottak barikádot. Egyikük közölte: a diákok döntik el, milyen vezetőket, oktatókat engednek be.
Szolidaritási utcabált szerveztek az egyetem Vas utcai épülete elé hétfőn, amiért az intézmény alapítványi irányítás alá került, és amelynek élére Vidnyánszky Attilát nevezte ki a minisztérium, miközben a hallgatók és az SZFE vezetősége mindvégig tiltakozott ez ellen.
Az egyetem vezetése szerint az autonómia minden lényeges elemét felszámolták, ezért kénytelenek távozni.
Az SZFE egykori tanára szerint a lehető legrosszabbra lehet számítani a Színművészetiben. Semmilyen bizalmat nem szavazna az „érkezőknek”, ugyanis bebizonyították, hogy nem szavahihetőek.
Ahogy egy tehén is lehet fehér, fekete, tarka, úgy diktatúrából is többféle van – véli a rendező, forgatókönyvíró.
Tüntetők menetoszlopai indultak el vasárnap délelőtt a Minszk központjában lévő Függetlenség tere felé, követelve Aljakszandr Lukasenka államfő lemondását, de helyszíni tudósítások szerint a rendőrök kordonokkal zárták le a tér felé vezető utcákat, és megkezdték a letartóztatásokat. Ezért a "Béke és Igazságosság" tiltakozó menet résztvevőinek egy része elindult az elnöki rezidenciához.
Augusztusban nemcsak a nyártól vagyunk kénytelenek búcsúzni, hanem a veszteségeinket is számba kellett vennünk. Azt tudtuk, hogy Sziget nélkül fogjuk zárni a hónapot, de megtudtuk azt is, hogy az Ünnepi Könyvhétről is lemondhatunk idén. Közben Vidnyányszky Attila a Színház- és Filmművészeti Egyetemen tűzte ki a zászlóját, Novák Előd pedig a polgármesteri hivatalokról rángatta le a zászlókat. Ez volt az augusztus a Kult és az Élet+Stílus rovatban.
A tüntetőknek már elegük volt a korlátozásokból. Háromszáz embert őrizetbe vettek.
Dalt készített a Színház-és Filmművészeti Egyetem körüli történésekről a Molnár Áron vezette noÁr.
Oszlatás nem volt, de komoly rendőri készültség kísérte a felvonulást.
Többek között a BBC, a Reuters és az AFP működési engedélyét is visszavonták.
Az intézmény elfogadhatatlannak tartja a már aláírt új egyetemi alapdokumentumokat.
Az összegyűltek Martin Luther Kingre és a fekete polgárjogi mozgalomra emlékeztek, illetve a rendőri erőszak következtében meghalt vagy megsebesült afroamerikaiakra.
A hátba lőtt Jacob Blake deréktól lefelé megbénult, az orvosok azonban bíznak a javulásban.
Csak a kancellár ment el a minisztériumba – közölte az innovációs tárca, amely sem az egyetem tulajdoni jogait átvevő alapítvány kuratóriumába, sem annak felügyelőbizottságába nem választotta be azokat, akiket az intézmény vezetése javasolt.
A kuratórium a fenntartói jogok átvételének napjára kezdeményezett találkozót az SZFE vezetésével.
Korábban több újságírót őrizetbe vettek, telefonjaikat és irataikat elkobozták. Lukasenka mellett is tüntettek.
A József Attila Színház igazgatója azt állítja, a művészi munkába nem szólnak majd bele.