Átszervezések miatt ideiglenesen kevesebb Pfizer-vakcina érkezik Európába
A csökkenés már a jövő héten esedékes szállítmányokat is érinti.
A csökkenés már a jövő héten esedékes szállítmányokat is érinti.
Magyarországon oltották be az unión belül a nyolcadik legtöbb embert péntekig, még Finnországot is megelőztük.
A távozó vezetők személyes okokra hivatkoznak, de ennél bővebbet nem tudni.
A kutató most már csak arra vágyik, hogy a munkájára koncentráljon és a régi életét élhesse.
Már az oltás enyhe mellékhatásai is halálosak lehetnek a számukra. Az országban 23-an haltak meg röviddel az oltás beadása után, többnyire olyanok, akik nagyon idősek és nagyon rossz egészségügyi állapotban voltak.
A Pfizer készítménye toronymagasan a legnépszerűbb, de 22 százalék bármit beadatna magának, ami engedélyezett.
Február 15-ig 16 millió embert oltanának be.
Felmerült, hogy a kínai vakcinák Magyarországra érkezése nem sértheti-e az EU-s megállapodást a közös beszerzésről, de az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete most megírta, hogy nincs erről szó. Csak azzal a hat céggel nem tárgyalhatnak az uniós tagállamok külön-külön, amelyekkel az Európai Bizottság tárgyal a közös vakcinabeszerzésről, más vállalatok vakcináit megvehetik.
Eddig körülbelül 20 millió embert oltottak be a világon a kínai Sinopharm oltóanyagával, amelyből Gulyás Gergely bejelentése szerint 1 millió dózis Magyarországra is érkezhet. Az elölt kórokozót tartalmazó oltóanyag a kínai hatóságok szerint 79 százalékos hatékonyságú, de problémát jelent, hogy a klinikai kísérletek dokumentációja egyáltalán nem elérhető. Egy dolog biztos: az OGYÉI engedélye nélkül semmilyen formában nem kerülhet forgalomba Magyarországon.
A szer fejlesztését finanszírozó alap vezetője azzal érvelt az orosz vakcina mellett, hogy már hét országban gyártják.
A magyar halálozási adatok az elmúlt év végén jelentősen meghaladták a sokéves átlagot, ráadásul 4000 esetben a Covid sem magyarázza az eltérést. A kormány magyarázattal nem szolgál, csak az Európai Uniót hibáztatja a kevés oltásért. Pedig épp csak az EU-nak köszönhetjük, hogy már beoltottak tízezreket.
Január végére derülhet ki, hogy mennyire hatékony az oltóanyag, a cég az év végéig egymilliárd darabot gyártana le.
A főorvos szerint a teljes immunitás eléréséhez lehet szükség erre.
Azokat olthatják be korábban, akiknek már van kvótájuk, vagy esélyesek megszerezni.
Botrányosan lassú vakcinabeszerzéssel vádolja az EB-t Szijjártó Péter, csakhogy a folyamat ennél sokkal bonyolultabb.
A török vezetés 50 millió adagot rendelt a gyengített vírusokon alapuló kínai védőoltásból, mellyel első körben az egészségügyi dolgozókat és az időseket oltják be.
Izraelben már látni, mi történik, ha egy ország teljes lakosságát oltani kezdik a koronavírus-fertőzés ellen.
Az orosz vakcinát eddig az egészségügyi dolgozók, pedagógusok, illetve idősek kapták meg. A jövő héttől viszont mindenki.
Egyre több jel utal arra, hogy ha a jelenlegi 10 kötelező védőoltás közé még nem is kerül be a Covid-vakcina, az állam egyre nagyobb elánnal próbálja az oltópontok felé terelni az embereket. Naprakész információk megosztása és közérthető kommunikáció híján teszi ezt azzal az eszközzel, amihez szokott: nyomásgyakorlással. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) álláspontja szerint indokolt lenne a kötelező oltás. Arról, hogy miért és hogyan, Dr. Nagy Marcellal, foglalkozásegészségügyi orvossal a MOK titkárával beszélgettünk.
Kusper Zsolt, a szervezet elnöke arra volt kíváncsi, miért szükséges nyilatkozatot aláíratni azokkal a mentődolgozókkal, akik nem kérik az oltást, és milyen következményekre számíthatnak azok, akik nem nyilatkoznak. Nem kapott választ minden kérdésére.