#választás 2026


Vége a Gyarapodásnak, de már árad a Duna, pártot alapított a Trombitás, készül 2026-ra Gődény és Gattyán pártja is

Január óta tucatnyi magyarországi párt szűnt meg, de több új is alakult. Miközben megszűnt a szélsőjobbos Magyar Hajnal és Bokros Lajos egykori szervezete, kiábrándult DK-s és KDNP-s, sőt extiszás is új politikai formációt gründol. Felébredt két régi szereplő, Gődény György és Gattyán György pártja, és ismét felvirradhat a kamupártok napja.














Forradalmár biciklisnadrágban – a Süddeutsche tudósítása Magyar Péter országjárásáról

A vezető német lap közép-európai tudósítója vette a fáradságot, és átrándult Bécsből, hogy szem- és fültanúja legyen, mit mond 80 napos kampányútjának két állomásán a Tisza elnöke. Verena Mayert is az izgatja: mennyire reális a politikai fordulat a jövő évi választásokon, miután az ellenzék fő ereje hónapok óta vezet minden közvélemény-kutatásban.





Veszélyes játékot játszik Orbán, a magyar történelem legrosszabb hagyományaihoz nyúlt vissza

A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”, az etnikai feszültségek kiélezése azonban jelenleg egyedül Vlagyimir Putyin érdeke. Nem volt szükségszerű, hogy oda jusson a két ország kormányának kapcsolata, ahol jelenleg áll, idén tavaszig sok volt a biztató jel. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?


Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat. De akkor miért éri meg Magyar Péteréknek?