#vélemény

Ceglédi Zoltán: Vírusvallás reformációja

A koronavírust nem győzte le az emberiség, és a karantén sem volt közös áldozattétel - állapítja meg a HVG-nek írt publicisztikájában Ceglédi Zoltán politikai elemző, aki szerint a jelenlegi járványhelyzet nem különbözik érdemben a márciusitól, csak közben a többségnek elege lett a bezártságból.







Seres László: Rémhír, retró, retorzió

Az elmúlt hetekben rémhírterjesztés címen indított hatósági eljárások nem véletlenül emlékeztetnek a szocializmus korának politikai vegzálásaira. Üdv újra a nyolcvanas években! Vélemény.




Ónody Gomperz Tamás: Lappangó apartheid

Orbán Viktor legutóbbi rádióinterjújában meghirdette, hogy az etnikai diszkrimináció eddigi szégyellős változata helyett a jövőben Magyarországon bevezetik a törvénybe is foglalt, nyílt apartheidet. Vélemény.







Hont András: Safe új világ

A koronavírus-járványnál sokkal, de sokkal veszélyesebb, ha a szabad világ lemond arról a liberális minimumról, amelyre a világháború utáni működését alapozta. Az élet teljességére vonatkozó szakértelme senkinek sincs, kockázat nélküli élet pedig nem létezik. Evidenciákat hagytunk figyelmen kívül, és a tragédiák sora még csak ezután következik.



Ónody Gomperz: A mi demokratikus zsarnokunk

Miért nincs már járvány, és miért volt eddig? Azért, mert mi így éreztük, és Orbán engedelmeskedik. Napóleon is így működött, csak neki ehhez még korona kellett és hadsereg.