A hitetlen influenszer és a halál. Müller Cecília tévedése
Félelemkeltéssel és fenyegetéssel nem lehet eredményeket elérni - járványidőszakban sem, írja szerzőnk. Különösen meglepő, amikor olyanok nyúlnak ilyen eszközökhöz, akik más esetekben büszkén tiltakoznak az efféle módszerek ellen. S még inkább fura, hogy ezek a narratívák nem ritkán a NER félelemkampányaira emlékeztetnek. Vélemény.
Néha úgy tűnik, a vírus megfékezésének egyetlen módját a félelem folyamatos fokozásában látjuk, és időről időre társadalmi nagykoalícióban toljuk le a lakosságot, amiért olyan ostoba, hogy még mindig nem fél eléggé. Ez stratégia a hárítást és végső soron a félelemre építő politikai szemfényvesztést erősíti.
Müller Cecília tisztifőorvos azt javasolta a hétvégén a magyar lakosságnak, hogy közvetlen hozzátartozóin kívül tekintsen mindenki mindenkit potenciálisan fertőzöttnek, és aszerint közeledjen hozzá. Jót akart nyilván, érzékeltetni, hogy a járvány bizonyosan jelen van már mindenki környezetében, és jó, ha körültekintőek vagyunk.
Tisztifőorvos: gyakorlatilag minden településen jelen lehet a koronavírus
A magyarországi települések 85 százalékában találtak koronavírussal fertőzött személyt, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy az országban mindenhol jelen lehet a vírus - mondta az országos tisztifőorvos vasárnap.
A roppant szerencsétlen és jellemző megfogalmazás azonban azt sugallja, hogy mindenkit, a teljes tágabb környezetünket kölcsönösen és elsősorban veszélyforrásként célszerű detektálnunk: ők, szemben velünk, vírushordozók. Ezenkívül, természetesen, legyünk tekintettel egymásra, vagyis a magyar nemzet néven ismert, sokmilliós vírustenyészetre. A tisztifőorvos aggódik, amiért szerinte még nem félünk eléggé. Nincs egyedül.