Seres László: Sorostalanság
Soros Györgyöt természetesen lehet bírálni, de nem úgy, ahogy azt a NER vezető kultúrfunkcionáriusa tette. Demeter Szilárd őrült beszéde azonban nem önmagában álló eset - a NER évek óta tartó identitáspolitikai ámokfutásának újabb fejezete, igaz: szintlépéssel. Vélemény.
Ügyes, mondaná Kohn bácsi, ha megtudná, hogyan menekült ki egy kormánybiztos a cikke keltette botrányból: egyszerűen visszaszívta. A törölt publicisztika médiatörténeti szempontból merőben új műfaj, megszületéséhez is a NER lelkes kultúrharcosa kellett, mint annyi minden máshoz ezekben a napokban. A nemzetközi szakirodalom a fake news mellé valószínűleg felveszi külön kategóriának a fake opiniont, sőt a deleted opiniont is.
Nem elég Sorost führerezni ahhoz, hogy valaki teljesen kiírja magát a NER-ből
Az utóbbi időben veszített befolyásából Demeter Szilárd, ezért is próbálhatott még Orbán Viktornál is nagyobbat sorosozni, de elmérte szavai súlyát. A hatalmas botrány miatt cikkének visszavonására kényszerült, de egyelőre a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója maradt.
Mit jelent visszavonni egy véleménycikket? Volt, nincs, nem ér a nevem? És ilyenkor csak a cikket nem vállalom, vagy a véleményemet sem? Rosszul írtam meg, amit amúgy vállaltan gondolok, vagy jó a cikk, csak akkora volt a tudjukkik nyomása, hogy le kellett vennem, amit a nevezett tudjukkikről gondolok? És hogyan értelmezzük szegény kormánybiztosnak azt a megjegyzését, hogy a Facebook egy Kertész Imre-idézet miatt letiltotta három napra? A globalizmus két üldözött mártírja: a világhírű magyar zsidó író és az ismeretlenség homályából homályos cikkekkel előálló zsidószkeptikus kultúrfunkci.