Vizeletből csinálható az újfajta beton
Vizeletet alakítottak át biobetonná német tudósok egy olyan projekt keretein belül, melynek célja a fenntartható építkezések támogatása.
Vizeletet alakítottak át biobetonná német tudósok egy olyan projekt keretein belül, melynek célja a fenntartható építkezések támogatása.
Sajnos még manapság is sokszor előfordul, hogy ha valamilyen testi panaszt vagy tünetet veszünk észre magunkon, hajlamosak vagyunk azt bagatellizálni egészen addig, amíg az már jelentősen rontja az életminőségünket. Különösen igaz ez a férfiakra, akiknél a prosztataproblémák eleinte kellemetlen, később pedig kezelés híján nagyon súlyos tüneteket és jelentős fájdalmat okozhatnak. Az alábbiakban két házaspár történetét meséljük el, akik ugyanazt a problémát eltérő módon kezelték és oldották meg.
Milyen a normális vizelés, és honnan lehet felismerni, ha valami nincs rendben odalent? Élethelyzeteken keresztül mutatjuk be, mikor érdemes orvoshoz fordulni vizelési zavarok esetén.
Egyszerre old meg két problémát az amerikai Cornell Egyetem kutatóinak fejlesztése: egy olyan szkafander, mely begyűjti, majd vízzé alakítja a vizeletet.
Amerikai kutatóknak sikerült megtalálniuk azt az enzimet, melynek jelenléte végül a vizelet sárga színéhez vezet.
Otthonának, fürdőszobájának kényelmében készíthet majd pontos felmérést fontos egészségügyi mutatóiról a francia Withings újdonságának, egy WC-csészébe helyezhető minilabornak köszönhetően.
A vizeletürítés megfigyelésére készített Audioflow egyelőre csak hangszigetelt környezetben működik, de már dolgoznak a fejlesztők az általánosan használható változaton.
Kevés rosszabb élmény van annál, mint amikor pisilne az ember, de nem, vagy alig tud. Hiába van meg az érzés, csak kisebb-nagyobb fájdalommal kísérve tud távozni pár csepp. Ez a férfiaknál tipikus jele lehet annak, hogy egy láthatatlan kis szerv, a prosztata begyulladt.
Tudósok egy csoportja létrehozott egy anyagot, amelyet akár az első marsi „téglának” is nevezhetnénk. Csakhogy ebben másfajta alkotóelemek vannak, mint az igazi téglában.
Sokkal több nyilvános WC-re van szükség a Balaton körül.
Különleges toalettet küld a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) a NASA. A titánból készült, emiatt dollármilliókat érő szerkezet nem csak hasznosabb, de kényelmesebb is, mint elődjei.
A világon elsőként emberi vizelet felhasználásával készítettek téglát laboratóriumi körülmények között kutatók a Dél-afrikai Köztársaságban.
A rómaiak sok területen hasonlítottak a mai kor emberére. Szerettek szórakozni, fontosnak tartották a művelődést és nagy hangsúlyt fektettek a személyes higiéniára is. A fogaikra is ügyeltek.