Antiszemita posztok jelentek meg Elmo X-fiókján egy hackertámadás után
A Szezám utca szőrös piros szörnye a zsidók ellen hergelt, és az Epstein-akták nyilvánosságra hozatalát követelte.
A Szezám utca szőrös piros szörnye a zsidók ellen hergelt, és az Epstein-akták nyilvánosságra hozatalát követelte.
Elszabadult a Grok az X-en, és egy sor erősen antiszemita megjegyzést tett – de Musk szerint nem az eszköz a hibás, hanem a felhasználók.
Az ex-Twitter pornográf tartalmak közzétételét is engedélyezi, ezért a francia kormány szerint a pornóoldalakra vonatkozó szigorú szabályozás alá kell esnie.
Jön a néhai Twitter üzenetküldő szolgáltatása, ami – a platform új neve, az X után – nem meglepő módon az XChat nevet kapja.
A Telegram alapítója szerdán az X-en jelentette be, hogy óriási összeget kap Elon Musk cégétől, az xAI-tól, hogy beépítse a Telegramba a Grok mesterséges intelligenciát. Aztán a bejegyzés alá Elon Musk is kommentelt egyet.
A török hatóságok kérvényezték az X-től a korlátozást.
Hamarosan élesítheti a Meta azt az új funkciót, ami lehetővé teszi, hogy a felhasználók letöltsék az X-en bekövetett profilok listáját, majd importálják azt a Threadsbe.
Összesen akár 2,8 milliárd felhasználó adatai is kiszivároghattak az X nevű közösségi oldalról – de 201 millió szakemberek szerint már igazolást nyert.
Jelentős kimaradások vannak hétfő délután óta az X közösségi szolgáltatásban. A tulajdonos Elon Musk szerint kibertámadás áll a háttérben.
A jelek szerint ismét csavarna egyet az X működésén Musk. A platformon egyre több a valótlanság, de egy funkció miatt eddig a valóság is eljuthatott az emberekhez. Ami azonban nem tetszik a milliárdosnak, így változást ígér.
Elon Musk is megkapta a magáét az írótól.
Musk azt is közölte, hogy egész hétvégén a Grok 3-at fogják bütykölni, úgyhogy posztolni sem fog. Aztán elkezdett posztolni arról, hogy milyen menő a Grok 3.
A náci, nőgyülölő, rasszista, homofób és antiszemita ámokfutását befejezte az X-en a rapper.
A közösségi oldal szintet léphet, a Visa pedig beléphet egy új piacra.
Hosszú cikkben indokolták meg, miért döntöttek így.
Donald Trump elnöki eskütételével Elon Musk politikussá válása is lezárul. A világ leggazdagabb embere az általa épített rakétákat idéző sebességgel igyekszik megváltoztatni az internetes kommunikáció terepét és szabályait, hogy érdeke és víziója szerint formálja át Amerikát és Európát.
Nem jelentette be határidőre, hogy az általa birtokolt részvények mennyisége meghaladta az 5 százalékot, ez a SEC szerint negatív hatással volt az árfolyamra, és Musk túl olcsón vehette meg a vállalatot.
A Der Spiegel szerint „bődületes sebességgel esik szét a világrend”. Ha Ausztriában Herbert Kickl lesz a kancellár, annak elsősorban a Kreml örül igazán, mert folytatódna Európa putyinizálódása, írja a Neue Zürcher Zeitung. Giorgia Meloni amerikai befolyásáról ír a Süddeutsche Zeitung. A Financial Times szerzője szerint a közösségi média nagy játékosai cseppet sem olyan erősek, mint amilyennek gondolják őket. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Thierry Breton szerint az EU nem próbálja cenzúrázni a techmilliárdos beszélgetését a német szélsőjobboldali párt társelnökével, Alice Weidellel.