150 milliót fizetett ki egy amerikai egyetem a hackereknek, hogy ne tegyék közzé a fájljaikat
A biztonsági kutatók figyelmeztetése ellenére egyre többen esnek zsarolóvírusok áldozatául. Az egyik legutóbbi érintett a Utah-i Egyetem.
A biztonsági kutatók figyelmeztetése ellenére egyre többen esnek zsarolóvírusok áldozatául. Az egyik legutóbbi érintett a Utah-i Egyetem.
Igazán termékeny az alábbi ransomware: mindössze öt hónap alatt legalább 25 millió dollártól, azaz több mint hétmilliárd forinttól fosztotta meg a felhasználókat.
Egy vállalaton belül terjedő levél szerint a Canon fényképezőgép-gyártó is zsarolóvírus-támadás áldozata lett. Korábban a Garmint is ilyen vírussal támadták a kiberbűnözők.
Nem olyan egyszerű a Garmin hackelős ügye, mint azt a technológiai cég állítja – erről tanúskodik legalábbis egy friss értesülés, amely szerint a cég dollármilliókat adott a kiberbűnözőknek, hogy visszaszerezze az adatkezelés feletti jogát.
Teljesítette a hackerek követeléseit a CWT nevű amerikai utazási iroda, amely egy átfogó zsarolóvírus-támadás (ransomware) áldozata lett – tudta meg a Reuters.
Napokra elérhetetlenné vált a Garmin legtöbb szolgáltatása. A navigációs eszközöket gyártó cég egy szűkszavú bocsánatkéréssel kommentált csak, de eközben zsarolásról, dollármilliós váltságdíjakról kerülnek ki állítólagos belső információk, és már az orosz titkosszolgálatot is összekapcsolták a történettel.
Több napon át karbantartást végez a navigációs rendszere mellett elsősorban óráiról ismert Garmin, miután több rendszerét, köztük néhány gyártósort is megfertőzött egy zsarolóvírus.
Csak szombat délre állhat vissza a rend. Az intézményben ma lenne a szakdolgozatok leadásának határideje, de az informatikai gond miatt ezt meghosszabbították.
Szinte várható volt, hogy a koronavírus okozta aggodalmak miatt idővel a rosszindulatú fejlesztők is munkához látnak.
Elgondolkodtató adatot közölt az FBI az idei RSA 2020 biztonsági konferencián. A Szövetségi Nyomozó Iroda azt vizsgálta, mennyit fizettek az áldozatok az elmúlt hat esztendőben a ransomware-ek íróinak.
Üzenetben küldött kamu link segített a hackereknek, hogy bejussanak egy amerikai gázüzem rendszerébe.
Egyre jobb üzletnek bizonyulhat a zsarolóvírusok (ransomware-ek) fejlesztése és terjesztése, ugyanis egyre több szervezet hajlandó váltságdíjat fizetni.
Egyre felkészültebbek a vállalatok a zsarolóvírusokkal szemben, éppen ezért újabb trükköt vetnek be a kártevők.
Az egyik biztonsági cég egy olyan ingyenes eszközt adott ki, amellyel visszanyerhetők a hírhedt Jigsaw zsarolóvírus által titkosított fájlok. Jó előre bekészíteni.