Olaszországban már 94 orvos és 26 nővér halt meg a járvány miatt
Az unió közben orvoscsoportot küldött Olaszországba, de más módon is segítik őket.
Az unió közben orvoscsoportot küldött Olaszországba, de más módon is segítik őket.
Orvosok, ápolók kerültek járványügyi megfigyelés alá.
Szakácsok ételt főznek nekik, önkéntesek a gyerekeiket tanítják, lakástulajdonosok pedig ingyen szállást kínálnak számukra – még csak a járvány kezdetén vagyunk, de már most sokan összefogtak, hogy segítsék a koronavírus ellen küzdő egészségügyi dolgozókat. De pontosan mit tehet egy átlagember, ha tényleg tehermentesíteni akarja az ápolónők és az orvosok munkáját? Vigyünk nekik ebédet? Varrjunk nekik maszkokat? Utaljunk pénzt? Egészségügyi szakemberek segítségével próbáltunk válaszolni. Annyi segítség van, hogy a kormány már önkéntességi akciócsoportot is felállított a koordinálásra.
A Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház kardiológiai osztályán több kórterem is hetekig üresen állt az orvos- és nővérhiány miatt. Miután rákérdeztek, miért, inkább újra kinyitották őket.
Sztojka Edina ápolónő, az év hétköznapi roma hőse mélyről indult, de most úgy látja, hogy érdemes volt küzdenie a mindennapokkal. HVG-portré.
„Azt mondta, forduljak meg. Nem értettem, mit akarhat, de hát megfordultam. Picit a fenekemre csapott. Azt mondta, hogy ezt azért kaptam, mert kicsit ki van szakadva [a nadrágom].”
A Magyar Nemzeti Bank versenyképességi javaslatcsomagjának a kulcsa az, hogy legyen megfelelő számú szakdolgozó az egészségügyben.
A rendőrség azután kezdett nyomozni, hogy a 29 éves, vegetatív állapotban lévő nő december végén váratlanul kisfiút szült.
A miniszter szerint a gyógyítás alapfeltétele a bizalom.
Ez derül ki a Magyar Egészségügyi Kamara friss felméréséből, melyet az RTL hétfő esti híradója tett közzé.
A férfi beismerte bűnösségét. Ennyi gyilkosságot a II. világháború óta senki sem követett el Németországban.
Egy céges véradás alkalmával történt az eset, videóra vették.
Milliárdos értékű szerződést kötött egy céggel a Péterfy kórház, hogy így csökkentsék a műtéti előjegyzési időt.
A munkaerőhiány miatt több fővárosi és vidéki kórház már nem tudja teljesíteni a törvényben előírt minimális személyi feltételeket, ilyenkor leszerződnek olyan céggel, aki szakképzett, alkalmi munkaerőt, bérnővért közvetít – írja a Magyar Narancs. Az adminisztráció is kevesebb, mert az ápolók a cégtől kapják a fizetésüket. Ez a pénz azonban köszönőviszonyban sincs azzal, mint amennyit a pályaelhagyó ápolók kereshetnek.