Kiürül a világ éléstára, amiből óriási baj lehet világszerte
Éhínséget okozhat az ukrajnai konfliktus, mert több népes országban is a háborúzó felektől szerezték be korábban a gabona nagy részét.
Éhínséget okozhat az ukrajnai konfliktus, mert több népes országban is a háborúzó felektől szerezték be korábban a gabona nagy részét.
Természetesen nem. De az a hatmilliárd dollár, amit felajánl, sok tízmillió emberen tudna segíteni. Az is lehet, hogy egy jól átgondolt provokatív kijelentéssel keltették fel a milliárdos üzletember figyelmét, és ezzel az egész világét.
A szigetország déli részén 1,3 millió ember nem tud elegendő élelmiszerhez jutni.
Úgy tűnik, hajlandó lenne 6 milliárd dollárt áldozni vagyonából a Tesla alapítója arra, hogy megoldódjon az éhezés a világban. Csak azt kéri az ENSZ-től, pontosan vezessék le neki, hogy fogják felhasználni a pénzt.
Jóllehet tagadják a koronavírus jelenlétét az ázsiai diktatúrában, minden jelentés szerint súlyos helyzet alakult ki a pandémia idején.
Az ENSZ Világélelmezési Programjának igazgatója szerint a világ leggazdagabb embereinek újra kellene gondolniuk, hogy mire költik vagyonukat.
Tigrében közel 400 ezer ember éhezik nap mint nap.
Észak-Korea régóta küzd az éhínséggel, de a vírus miatti határzár és az extrém időjárási viszonyok még tovább rontották a helyzetet.
A Kínával szomszédos kommunista állam állítását számos szakértő kétségbe vonja.
Egy kiló banánért állítólag már több mint 13 ezer forintnyi összeget kérnek el az országban.
Több mint 24 millió ember szorul humanitárius segélyre az országban.
A hiány miatt 183 millió ember nem juthat elegendő élelemhez.
Dél-Afrika éléskamrájaként ismert Zimbabwe egy évtizede küzd gazdasági válsággal, élelmiszer- és gyógyszerhiánnyal.
Még videó is készült, ahogy az államfő tömi magát, miközben országában az emberek alapvető ellátása sem biztosított.