Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Gabona lesz ugyan, de kérdés, milyen áron.
Éhséggel fenyeget az élelmiszernacionalizmus – hívják fel a figyelmet német kutatók a Deutsche Wellében, ahol azt vizsgálják, hogy a világ nagy gabonaexportőrei egyre-másra hoznak exportkorlátozó intézkedéseket. Ebben Oroszország jár az élen, de ha sok követőre talál, akkor a szegény országok létfontosságú élelmiszerek nélkül maradhatnak a koronavírus-járvány miatt.
"A fejletlen országok jelentős része élelmiszer-importőr. Ha a világpiacon áruhiány alakul ki, és emiatt felmennek az árak, az ezeken a helyeken éhezéshez vezethet, mivel sokak számára az alapélelmiszerek is megfizethetetlenné válnak" – nyilatkozta a csatornának Rainer Thiele, a Kieli Világgazdasági Kutatóintézet szakértője. Az érintett országok jó része Afrikában van, ahol Bill Gates szerint legkevesebb 10 millió áldozata lehet a korona vírus járványnak, ha nem kapnak sürgősen jelentős összegű segítséget.
A nacionalizmusban Putyin jár az élen
Oroszország a világ legnagyobb búzaexportőre. A moszkvai mezőgazdasági minisztérium pedig azt javasolja, hogy az április elsején kezdődő negyedévben Oroszország maximálja 7 millió tonnában a gabonakivitelét. Ez egyelőre csak szimbolikus lépés, de Moszkvában a gabonakereskedők attól tartanak, hogy további korlátozások következnek. Kazahsztán máris jelezte: követi az orosz példát. Ukrajnában még nem döntött a kormány, de a helyi pékek már javaslattal fordultak a döntéshozókhoz: limitálják a gabona kivitelét, részesítsék előnyben a hazai fogyasztókat!
A német kutatók szerint Ausztrália, Kanada és az USA folytatja exportját, ezért a világpiacon lesz elegendő gabona, de kérdés, hogy milyen áron? Ugyanez a probléma felmerül a rizzsel kapcsolatosan is. Vietnám, a világ harmadik legnagyobb rizsexportőre korlátozza a kivitelt, mondván a saját lakosságának is szükséges a termés nagy része. Csakhogy Kínában, a Fülöp-szigeteken és másutt számítanak a vietnámi terményre. Ha nem kapják meg, az áremelkedéshez vezethet a hazai piacokon, épp amikor emberek milliói veszítik el a munkájukat a koronavírus-válság miatt.
Az ENSZ főtitkára a világméretű élelmezési krízisnek elébe menne: António Guterres 3000 milliárd dolláros segélycsomagot javasol. A világszervezet kereskedelemmel és fejlesztéssel foglalkozó intézménye, az UNCTAD beérné 2500 milliárd dollárral is. Ennyivel kellene segíteni a szegény országokat, hogy átvészeljék a mostani válságot. A Világbank 160 milliárd dolláros csomagot készít elő ugyanebből a célból. Félő azonban, hogy végeredményben csak igen kevés pénz jut el a szegény országokba.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?