Háromlábú sünivel ünnepli a környezetvédelem világnapját a fővárosi állatkert
Benedek az állatkertben kapott új esélyt az életre a környezetvédelem világnapján.
Benedek az állatkertben kapott új esélyt az életre a környezetvédelem világnapján.
A világ legritkább főemlősfaja, a hajnani gibbon egy hímét és egy nőstényét fedezték fel.
Egy új tanulmány szerint sokkal több műanyagrészecske van az óceánokban, mint zooplankton, ami hatással van a tengeri élőlényekre és a klímaváltozásra is.
A klímaváltozás jobban veszélyezteti az alpesi régió faji sokszínűségét, mint a mezőgazdaság egy új tanulmány szerint, amely a Global Change Biology című folyóiratban jelent meg.
Egy most záruló projekt során speciális mintavételi módszert fejlesztett ki egy független laboratórium, amivel sokkal pontosabb és megbízhatóbb eredmények születnek a mikroműanyagok kutatása során.
Hétszer annyi a műanyagdarabka, mint a hal Hawaii partjainál – derült ki egy frissen elvégzett kutatásból.
Gyors volt az élővilág regenerációja a 66 millió évvel ezelőtti meteoritbecsapódás után egy coloradói leletegyüttes tanúsága szerint. A leletek megmutatják, hogyan nőttek egyre nagyobbra az emlősök és alakultak át a növények a dinoszauruszokat kipusztító katasztrófa után. A több ezer egyed maradványát tartalmazó lelet lehetővé teszi több mint egymillió év evolúciós történetének tanulmányozását.
Számos előrejelzés készült már arról, mire készülhetünk, ha tovább melegszenek az óceánok. Egy új ábra előrejelzését elnézve meglehetősen kellemetlen kép tárul elénk.
Baglyot valószínűleg mindenki látott már, de tollak nélkül bizonyára nem sokan. Mutatjuk, csak aztán nehogy rosszat álmodjon.
Kezdetben csak ketten, majd egy második hímmel együtt kezdett három rétisas a fiókák nevelésébe Fultonban. De a dolog igazán érdekes része csak ezután jött.
Egy jókora holdhal tetemére bukkantak a Coorong Nemzeti Park területén. Felfedezői először azt hitték, valamilyen a víz által partra sodort törmeléket, például fadarabot látnak. Hát nem az volt.
Nem kell tanulmányokat olvasgasson, sem pedig szakemberek véleményét arról, miért akkora gond a tengerekbe kerülő műanyag. Mutatunk helyette egy fotót, ami elég jól ábrázolja a helyzetet.
A Természetvédelmi Világszervezet (WWF) pénteken nyilvánosságra hozott jelentése szerint a szemét főleg Törökországországból és Spanyolországból származik. A helyzetet a nyaralószezon is súlyosbítja: csak nyáron 40 százalékkal több hulladék kerül a tengerekbe.
Megmentené a Földön élő növény- és állatfajok jelentős többségét a klímaváltozás hatásaitól, ha az iparosodás előtti időkhöz képest a jelenlegi 2 helyett 1,5 Celsius-fokban sikerülne korlátozni a Föld felmelegedését – hangsúlyozzák a Kelet-angliai Egyetem kutatói.
A partra vetett több mint százötven cetből csak ötöt sikerült megmenteni
Életbe lépett Nagy-Britanniában az a törvény, amely tiltja a műanyag mikroszemcsés kozmetikumok gyártását.
A korábbi segélyek dupláját kapják 2015-től a szegény országok élőviláguk sokszínűségének megőrzéséhez az ENSZ indiai biodiverzitási konferenciáján létrejött megállapodás alapján; szakértők szerint ez évi 8 milliárd eurónak megfelelő többletpénzt jelenthet.