Ezek közül kerülnek ki a világ legszebb épületei
31 kategóriában mérettetnek meg az építészet rangos képviselői a World Archtecture Festival idei rendezvényén – a kis családi házaktól a hatalmas felhőkarcolókig terjed a skála.
31 kategóriában mérettetnek meg az építészet rangos képviselői a World Archtecture Festival idei rendezvényén – a kis családi házaktól a hatalmas felhőkarcolókig terjed a skála.
Ez az, amit ha nem lát, úgysem hiszi el: a 3D nyomtatóval felszerelt robotok fém és műanyag kombinációjú anyagokból bonyolult geometriájú, igen egyedi kinézetű hidat építenek.
Bécsben olyan főpályaudvart építettek, ami nem csak a vonatközlekedést szabja át, hanem fullos élményt ad annak is, aki csak a szomszéd kisvárosba vonatozna. Így születhet új városrész egy pályaudvar körül. Mutatjuk, hogy néz ki a jövő alig 250 kilométerre tőlünk.
Napjainkban az egyre szélsőségesebb időjárási viszonyok miatt a természeti katasztrófák is hatványozott erővel pusztítanak, így minden évben több tízmillió ember kénytelen elhagyni a lakhelyét. A katasztrófaövezetekben élők megsegítéséhez újszerű építészeti megoldásokra van szükség.
A tervezők szerint a milánói világkiállításra megépülő magyar pavilon végső változata már nem az, amit ők megálmodtak, ezért elhatárolódnak tőle.
Nézzen kastélyokat, amelyekben ma is lehetne élet, de nincs és most már nagyon valószínű, hogy ez így is marad, amíg végleg el nem tűnnek a valamikor gyönyörű épületek.
A tengerszint folyamatos emelkedése, valamint a világnépesség ijesztő ütemű növekedése nem kecsegtet túl pozitív kilátásokkal az emberiség jövőjére nézve. Vajon ha a jövőben a szárazföld egy része odaveszne, akkor ki tudnánk költözni a tengerekre? A kutatók már keresik a megoldást.
A szőrös felhőkarcoló a svédek legújabb törekvése a szélenergia városi hasznosítására: az épületről lógó szalagok a szél kinetikus energiáját használnák áramfejlesztésre. A technológiát kiötlő cég már ki is szemelt egy stockhomi épületet a megvalósításra.
A Földet sújtó légszennyezés tetemes részét a közlekedésnek köszönhetjük, azonban célszerűen kialakított építészeti megoldásokkal ma már lehetséges a kipufogógázok ártalmainak mérséklése. A jövő építészetével foglalkozó sorozatunk második részében olyan koncepciókat fogunk bemutatni, melyek csökkentik a metropoliszok környezetkárosító hatásait.
Különleges városi helyszíneken szerveződő lakóközösségek, a kelet-európai építészet élő öröksége és a városi aktivizmus új formái szerepelnek az idei Budapesti Építészeti Filmnapok válogatásában, amelynek a Toldi mozi ad otthont március 5. és 8. között.
A víz kiegyenlíti a hőmérsékleti különbségeket, így egy ház fűtésére-hűtésére is alkalmas a magyar tervező szerint, aki Kecskeméten épített fel első vízházát. A szabadalommal védett megoldás többek között a japánok érdeklődését is felkeltette.
Az évtizedek óta magas fordulatszámon pörgő fogyasztói társadalom sokak szerint lassan már egy élő szemétteleppé kezdi formálni a Földet. A jövő környezettudatos építészetével foglalkozó sorozatunk első részében olyan koncepciókat fogunk bemutatni, melyek tervezői – a fenntarthatóság eszményén is továbblépve – a környezetüket aktívan tisztító épületekben látják a jövőt.
A budapesti 4-es metró Fővám téri és Szent Gellért téri állomása nyerte el az első helyet közösségi építészet kategóriában az ArchDaily nemzetközi építészeti portál 2015 ArchDaily Building of the Year Awards elnevezésű versenyén.
Húsz évébe és körülbelül tizenhárom millió forintjába került, de a lakásban élő tizennégy macska boldog és kiegyensúlyozott.
A sztárépítész Frank Gehry legújabb épülete Sydney-ben a helyi műszaki egyetemé - az alkotás sokak szerint egy gyűrött papírzacskóra emlékeztet.
Amikor elmegyünk mellette, szinte már észre sem vesszük, pedig a maga nemében világszám. A Gresham palotaszálló a tekintélyes amerikai Condé Nast Traveller utazási szakmagazin rangsora szerint már évek óta a világ egyik legjobb szállodája, Közép-Európában pedig a legmenőbb. A királyi lakosztálya egy éjszakára 1,5 milliót kóstál.
A Gresham palotaszálló a tekintélyes amerikai Condé Nast Traveller utazási szakmagazin rangsora szerint már évek óta a világ egyik legjobb szállodája, Közép-Európában pedig a legmenőbb. A királyi lakosztály egy éjszakára 1,5 milliót kóstál. Körbenéztünk.
Új építészeti modellezési szoftvert fejlesztett ki az Ybl-év keretében egy hazai informatikusokból, építészekből és animációs szakemberekből álló csoport. A fejlesztés újítása, hogy minden eddiginél pontosabb képet ad a tervezés fázisában az épületről, ami akár több milliós megtakarítást jelenthet a megrendelőnek később, a beruházás megvalósulása során.
Kisebb botrányt kavart Frank Gehry világhírű amerikai-kanadai építész a spanyol Nobel-díjként emlegetett Asztúria Hercege-díj sajtótájékoztatóján, amelyen nemes egyszerűséggel a középső ujját mutatva válaszolt a munkásságát firtató egyik újságírói kérdésre.
Az újjáépített liverpooli Everyman Theatre kapta az év legjobb új épületének díját a Brit Királyi Építészeti Intézettől (RIBA) annak ellenére, hogy a híres londoni Shard (Szilánk) felhőkarcoló is esélyes volt a díjra.