Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A sztárépítész Frank Gehry legújabb épülete Sydney-ben a helyi műszaki egyetemé - az alkotás sokak szerint egy gyűrött papírzacskóra emlékeztet.
Mintegy 180 millió ausztrál dollárba került a sydneyi műszaki egyetem legújabb szárnyának megépítése, amely a Dr. Chau Chak-szárny névre hallgat, és a modern építészet egyik legnagyobb alakjával, a kanadai születésű, de Kaliforniában élő Frank Gehryvel terveztették - írja a Sydney Morning Herald. Gehry a bilbaói Guggenheim Múzeumról, a prágai táncoló házakról, vagy a legutóbb Párizs mellett a Bois de Boulogne-ban megnyitott Louis Vuitton alapítvány épületéről ismert.
Az építész a sydneyi megnyitón azt mondta, elégedett az épülettel, de szeretné úgy is látni, hogy a diákok megtöltik, és valóban használják a tereket, ugyanis az épület folyamatosan változhat a használatnak megfelelően. "Az a tendencia, hogy olyan épületeket építsünk, amelyben minden rögzített egy fix program szerint, már egy elavult dolog" - foglalta össze Gehry.
Az építész és irodája az épülethez öt éven át mintegy 150 különböző modellt készített, mielőtt egy eredetileg repülőgépalkatrészek tervezésénél használatos 3D tervezőprogrammal megalkotta volna a terveket. Gehry azt írta az egyetem dékánjának, egy fára épített ház ötleteként született meg az épület gondolata, és azt akarta, hogy egy folyamatosan növekvő, tanuló organizmusként tekintsenek rá, amelynek rengeteg különböző gondolati ága van, némelyik erős, némelyik pedig átmeneti.
Az építkezés végül 2012-ben kezdődött, de az épület csak most nyitott meg. A helyi kormányzó azt mondta rá: "ez a legszebb összegyűrt papírzacskó, amelyet valaha is láttam".
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Magyar Péter azt mondja, van receptje a lakhatási válság ellen. A feladat nem kicsi: lakhatási szakértőt, az építéstörténet szakértőjét és a témával foglalkozó szociológust is kérdeztünk az emberemlékezet óta tartó lakhatási válság okairól és a fordulat lehetőségéről.