Letiltotta az Európai Űrügynökség az oroszokkal közös Mars-programot
Szeptemberben indult volna közös EU–Oroszország program keretében egy marsjáró, de az Európai Űrügynökség (ESA) kihátrált ebből.
Szeptemberben indult volna közös EU–Oroszország program keretében egy marsjáró, de az Európai Űrügynökség (ESA) kihátrált ebből.
A Physical Review Letters című szaklapban megjelent új tanulmányban azt állítják a szerzők, hogy sikerült megoldaniuk az 50 évvel ezelőtt leírt Hawking-paradoxont.
Jól nézze meg az alábbi képet: hosszú évek kutatómunkája és rengeteg pénz eredménye.
Egy űripari startup, a Venturi Astrolab elkészítette egy holdjáró prototípusát, amiben akár ketten is utazhatnak, és közben rakománynak is jut hely.
Eredeti NASA-fényképekre lehetett licitálni egy koppenhágai aukción, melyen több mint 170 ezer dollár (58,2 millió forint) folyt be az eladott fotókból.
A NASA a Psyche 16 jelű aszteroidához szeretne eljutni egy új űrszonda segítségével. Az utazás során 2,4 milliárd kilométert kell megtenni.
A felvétel az orosz állami médiától származik, és az látható rajta, hogy az orosz modul lekapcsolódik a Föld körül keringő kutatóállomásról. Mit akarnak jelezni ezzel?
Az Európai Űrügynökség a 22 tagállam által Oroszországgal szemben meghozott szankciókkal összhangban úgy döntött, felülvizsgálja a Roszkoszmosszal kapcsolatos projektjeit.
Az új objektumokat a Low Frequency Array (LOFAR) névre keresztelt teleszkóprendszerrel figyelték meg a kutatók. Hatalmas fekete lyukakat rejthetnek.
Eredetileg áprilisban indult volna útnak több Galileo műhold, ám az indításuk bizonytalan ideig szünetel az orosz–ukrán háború miatt.
Egy volt amerikai tisztségviselő szerint a Nemzetközi Űrállomást korábban nagyrészt sikerült elszigetelni a politikai viszályoktól.
Februári startot terveztek, a szakemberek azonban előbb márciusra, majd április-májusra halasztották az Artemis nevű Hold-misszió első, még emberek nélküli rakétatesztjét. A Space Launch System (SLS) a NASA eddigi legfejlettebb hordozórakétája.
A WASP-121b egy tőlünk 850 fényévre lévő csillag körül kering, a körülmények pedig abszolút pokoliak.
A NASA szerint nagyon fontos nyomon követni a Nap tevékenységét, mert időnként kiszámíthatatlanul viselkedik. Így történt ez a minap is.
A NASA IXPE űrtávcsöve a Cassiopeia A szupernóva maradványából gyűjtött adatokat.
Az első szűrőn 86 férfi és 14 nő jutott túl.
A NASA egyelőre nem végezte el a James Webb űrtávcső teljes finomhangolását, ezért egy igen furcsa, homályos kép a szerkezet első felvétele.
A 2019 PR2 és a 2019 QR6 az 1700-as években még egy égitesthez tartoztak, aztán viszont kettéváltak.
A világűrben sodródó fekete lyukakat csak akkor lehet észlelni, ha találkoznak valamilyen anyaggal, amelyet magukba szívnak. Most azonban sikerült enélkül észlelni egyet.
A Bernardinelli–Bernstein üstökös méretét mikrohullám segítségével mérték meg.