szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Szeptemberben indult volna közös EU–Oroszország program keretében egy marsjáró, de az Európai Űrügynökség (ESA) kihátrált ebből.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Leállította az Európai Űrügynökség az oroszokkal közös Mars-programot. A terv az volt, hogy idén szeptemberben indul egy marsjáró, hogy az élet nyomait kutassa a Marson. Ehhez a rakétát és a Marsra szálló egységet Oroszország biztosította volna.

Az Európai Űrügynökség arról írt a közleményében: elítélik az Ukrajnával szembeni agressziót és teljes mértékben egyetértenek az Oroszországgal szembeni szankciókkal. Azt is hozzátették: a Nemzetközi Űrállomás működése zavartalan.

Az ESA február végén már bejelentette: megszakítja a párbeszédet az oroszokkal az ukrajnai háború miatt. Ezek után várható volt, hogy a közös Mars-program is kútba esik – vagy legalábbis átmeneti időre felfüggesztik majd a felek.

Az orosz–ukrán háború összes csütörtöki hírét itt olvashatják.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!