Brazíliában tombol a járvány, de Neymart nem érdekli: 500 fős bulit tart
Az 500 fős gigapartira csak bizonyos személyek kaptak meghívást. Eközben a járvány miatti halálos áldozatok száma már 190 ezerre nőtt Brazíliában.
Az 500 fős gigapartira csak bizonyos személyek kaptak meghívást. Eközben a járvány miatti halálos áldozatok száma már 190 ezerre nőtt Brazíliában.
A járvány elleni védekezésre hivatkozással csaknem öt teljes hónapig rendeleti kormányzással irányította az országot Orbán Viktor miniszterelnök. A hatalmával nemcsak élt, hanem egyesek szerint vissza is élt, a nagyobb önkormányzatoknak például mattot adott, ahogy az ellenzéknek sem hagyott választási lehetőséget. Így éltünk a rendkívüli jogrend alatt, 2020-ban.
Az egykori tiszti főorvos szerint 3 millió embert kell beoltani Magyarországon.
A „Magyarország többé nem demokrácia” című anyagnál csak a járványhoz kapcsolódó írások érdekelték jobban az olvasókat 2020-ban.
Korábban azt közölte a BioNTech, hogy az általuk végzett tesztek alapján nem jár komoly következményekkel, ha valaki nagyobb adaggal kap a védőoltásukból.
Azt egyelőre nem közölték, mikor pótolják az összecsapást.
A Pfizer Magyarország szakértői a cég koronavírus elleni védőoltásának hatásosságáról, biztonságosságáról és szállításának nehézségeiről beszéltek egy sajtóeseményen.
Logisztikai problémák merültek fel a Pfizer-BioNTech vakcinájának szállítása során Spanyolország és nyolc másik állam esetében. Olaszországban közben keveslik az első körben kapott mennyiséget. A Pfizer szerint szeptember végéig mind a 200 millió megrendelt adag oltást le fogják szállítani.
A szállítmányt a Nemzeti Népegészségügyi Központba viszik.
A brit hírközlési hatóság összesítése szerint mintegy 170 ezer óra kiesést okoztak az 5G-szolgáltatásban a konteóhívők.
Összesen 4,4 millió adagot szállítanak hozzánk 2020–21 során, de csak az állami oltóközpontokba. Magánellátókhoz, gyógyszertárakba nem fog kerülni.
Több gondozott már kórházba is került. A dolgozók között is vannak fertőzöttek, ők karanténba kerültek.
A hétfőn bejelentett statisztikák alapján legalább 186 ezren hunytak el csak novemberig a koronavírus miatt Oroszországban. Ez több mint háromszorosa a korábbi adatoknak, amivel ők lettek a harmadik ország az elhunytak számát tekintve.
Ma már csaknem egy tucat európai országban van jelen az újfajta koronavírus-mutáció, amelyet Nagy-Britanniában mutattak ki először.
A BioNTech cég magyar alelnöke még karácsony előtt oltatta be magát kutatótársával együtt.
Ha nem lesz kötelező a koronavírus elleni oltás, elvárhatja-e egy munkaadó, hogy beoltassa magát az ember? Egy fesztiválszervező, egy színház, egy mozi, egy légitársaság szelektálhat-e az emberek között az alapján, hogy be vannak-e oltva vagy sem? Ezeket a kérdéseket beszéltük végig Zeller Judittal, a Társaság a Szabadságjogokért Magánszféraprojekt-szakértővel.
Egyelőre kétséges, milyen eljárásokkal lehet kiűzni a vírust a zárt helyekről. Többé-kevésbé tudományos ötletek és próbálkozások vannak tantermi, munkahelyi környezetben, repülőkön, sőt még futballstadionokban is.
Olyan dolgokra is rákérdeznek az oltást megkapó egészségügyi dolgozóknál, amik a koronavírus elleni vakcinát gyártó Pfizer szerint nem számítanak kizáró oknak.
A lista az adatvédelmi szabályok miatt a nyilvánosság, illetve a munkaadók számára sem lesz elérhető.
Legutóbb 902 embernél mutatták ki a fertőzést.