Ne simogasson védett fókát Hawaiin, mert megbüntetik
Nászúton volt Hawaiin egy amerikai nő, aki egy videót töltött fel arról, ahogy megérint egy fókát. Bírság lett a vége.
Nászúton volt Hawaiin egy amerikai nő, aki egy videót töltött fel arról, ahogy megérint egy fókát. Bírság lett a vége.
A patkányokat és a parlagfüvet tartják az Európában legtöbb kárt okozó, invazív fajnak. Az Egyesült Királyságban és Spanyolországban okozzák a legtöbb kárt a behurcolt fajok.
Ha vannak növényeink, akkor vélhetően kártevőink is, mindegy, hogy csak néhány kerti virágot vagy egy egész veteményest tartunk otthon. A jó hír azonban, hogy mindenre van természetes ellenszer.
A cipőjavítás sosem ment ki a divatból, ám a hordásból adódó hibákat mára felváltották a gyártási hiányosságok. Az 1910 óta működő Nietsch-Hajmási Cipészműhelyet látogattuk meg.
Nagyszabású célok, rengeteg újrahasznosított eszköz, megújuló energia és minimális nézőszám: a tokiói szervezők szerint az idei olimpia minden eddiginél zöldebb. A kritikusok azonban arra mutattak rá, hogy nagyon nem mindegy, milyen szempontokat nézünk, és ha más indikátorok alapján számoljuk, az elmúlt évtizedek legkevésbé zöld sporteseményei között szerepel a mostani megmérettetés.
Havi egy tonna, komposztálható evőeszköz gyártásával vág bele egy friss magyar cég a műanyagot helyettesítő iparba. A vállalkozás több szempontból is törekszik a fenntarthatóságra, és 2 éven belül nyereséges lenne. Ehhez persze kapóra jött a műanyagtörvény is.
Mintha csak egy nagy költségvetésű hollywoodi film trükkjeit néznénk, amelyek a legbelsőbb félelmeinkre hatnak a maguk profizmusával, hogy katasztrófákkal riogassanak. Ilyenek a görögországi erdőtüzek képei, csakhogy egy olyan katasztrófát mutatnak meg, amely itt és most zajlik. És amikor ezeket a képeket nézzük, nemcsak a jelent, hanem a jövőt is láthatjuk magunk előtt.
Az érintett dokumentum azt foglalja össze, milyen életmódbeli változásokra van szükség a fejlett országokban ahhoz, hogy csökkentsék a klímaváltozás hatásait.
Egy új kutatás szerint jóval kisebb lehetne a karbonlábnyomunk, ezt a járvány alatt több hazai háztartás is bizonyította, bár leginkább azzal, hogy nem ültek annyit autóba.
Míg fürdőruhából már egyre könnyebben talál fenntarthatóbbat, gumimatracok terén már nehezebb "zöld" opciók közül választani. Javában zajlik a strandszezon: milyen lehetőségeink vannak, ha környezetbarátabb lehetőségeket keresünk a vízpartra magunkkal vitt termékek helyett?
A járműipart átmenetileg térdre kényszerítő koronavírus-járvány sem tudta megállítani az elektromos autók térnyerését, éves szinten változatlanul kétszámjegyű növekedést mutatnak az eladási számok. Az e-mobilitás azonban jóval több, mint a tisztán elektromos, vagy hibrid járművek összessége: az utolsó kilométer megtétele is egyre inkább az áramra épül, s az elektromos rollerek, robogók és kerékpárok piaca is rendületlenül növekszik.
Sokan tökéletesen tudják, melyik veszélyesnek minősülő hulladékkal mi is a teendő, illetve hogyan lehet környezetbarát módon megszabadulni ezektől. A komposztálás, valamint az, hogy mi is kerülhet a műanyag szelektívbe, már feladta az olvasóknak a leckét.
A legtöbben a nyaralásuk alatt nyúlnak csak fényvédőhöz, az igazán tudatosak viszont egész évben használják. De számos környezettel, és az egészségünkkel kapcsolatos aggály is felmerült a naptejekkel kapcsolatban az elmúlt években. De melyik a fontosabb? A környezettudatosság vagy az egészségünk védelme?